SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yarsuvat’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde…

“ERGİN ATAMAN’IN ARKASINDAYIZ”

Ergin Ataman sürecini Perşembe günü öğrendik, gelişmeleri baktık. Basketboldan sorumlu arkadaşımız Cem Topsakal bize durumu aktardı. Bu olay herkesin içerisinde değil, soyunma odasında olmuş. Soyunma odalarında da insanlar birbirlerine girerler. Bu olayın ortaya çıkması bizi rahatsız etti. 19 yaşındaki basketbolcu çocuğun babası bu olayı gazetede yayınlatmış, arkasında da federasyona gitmiş. Şikayet etmeseydi, bir şeyler yapardık. Ergin Ataman sadece Türkiye’de değil Avrupa’da da en önemli hocalarından biri. Ergin Ataman bir hata yapmış olabilir ancak ben ve yönetim kurulumuz Ergin hocamızın arkasındayız. Kim ne derse desin. Leeds maçında Fatih Terim ile Emre Belözoğlu arasında da benzer olaylar yaşanmıştı. İtalya’da başarılar ile geçirdi. Ergin’den daha ziyade kendisi büyük sorumlulukları olan bir isim. Kol kırılır yen içinde kalır değil de, Ergin bunu başka bir şekilde halledebilir.

“SNEIJDER’İN SATILMASINI G.SARAY’I SEVMEYEN…”

Sneijder’in satılmasını Galatasaray’ı sevmeyen gazeteciler yazıyor. Galatasaray aleyhinde çalışan bir gazeteci ordusu var. Sneijder’in gidebilmesi için bizim onun ücretini ödemememiz gerekiyor, böyle de bir durum yok. Sneijder’in arzusu Türkiye’de kalmak, gitseydi zaten geçen sene giderdi. Chelsea’ya giderdi, Mourinho ile beraber. Sneijder’i seyrediyoruz, çok güçlü bir oyuncu ve Galatasaray’a da bir çok maçı almıştır. Bruma da çok değerli bir oyuncu. Bruma’yı da yollamayız.

“HERKES BİZLE DALGA GEÇİYORDU”

Prandelli’yi başarısız olduğu için yolladık. Biz yönetime geldiğimiz zaman dalga geçiyorlardı bizle, 4 çeker diyorlardı. Prandelli de Şampiyonlar Ligi falan değersiz diyordu, bunlar Galatasaray değerlerine yakışmaz. Prandelli’nin Galatasaray’a saygı duymadığını gördüm.

ŞAMPİYONLUK İÇİN AÇIKLAMA

Üç tane takım var şampiyonluğa oynayan, gönlüm 4. yıldızı takmak yolunda. Akılcı davranmak, konuşmak lazım. Bizim yüzde 34 şampiyonluk şansımız var, diğerlerinin de yüzde 33. Son ana kadar şampiyonluk yarışının devam edeceğini düşünüyorum.

“KAÇ TANESİ OYNUYOR?”

Ocak ayından yapılan transferlerde diğer takımlar verim alamadığı oyuncularını elden çıkartmak ister. Geriye gidelim, bir önceki dönem yapılan 9 ara transfere gidelim. Kaç tanesi oynuyor? Ocak ayında bir transferin yapılması yanlış, adaptasyon için zaman yok. Takımın oyuncuları, yapılan her transferden rahatsız olabilir, bazılarının performansı düşebilir.

GALATASARAY TARAFTARINA KÖTÜ HABER

Bu stada gelmek de dert, gitmek de dert. Metro yapıldı, 3’üncü hatta da dahil edilmek isteniyor. Bu hattı da ulaştırma bakanlığı yapıyormuş. Bakanın bu metroyu bir an önce bitirilmesi gerektiği yönünde talimat verdi ancak alt kademelerde bunu yavaşlatan bazı şeyler var. Aslanlı Yolun üstüne bir viyadük koyacaklar ve bunların biri de tam ortasına gelecek, bu da taraftarlarımızın maça gelmesini daha da zorlaştıracak. Sezon bittikten sonra yapılmalı ve eğer bu yapılmazsa Galatasaray taraftarına kasten yapıldığını düşüneceğiz.

ÜNAL AYSAL’A GÖNDERME Ben keşke lafını kullanmam, keşke geçmişte kalmıştır. Mali tablo bizde çok iyi değildi ve bu beni daha çok hırslandırdı. Arkadaşlarım kolları sıvadılar ve burada görevli memur gibi çalıştılar. Ünal Aysal’ı arayıp hiç tablo değerlendirmesi yapmadı. Aysal’a mektup yazdım ve ibra konusunda bir şeyler anlattım, ben onun dönemini savunamam. Ben, Aysal’ın yaptığı işleri öğrenince ben yapmazdım diyorum. Genel kurula gel ve ne gerekiyorsa söyle. O lafa değil adama bakıyormuş ama baktığı adam da benim, onu da söyleyeyim.

“BAŞKAN OLMAK İSTEYEN ADAY ÇIKACAKTIR” Galatasaray’ın mali tablosu kötü gözükebilir ancak Galatasaray’ın bir markası var. Galatasaray gemisi yürür ve kimse buna mani olamaz. Bazı kötü niyetliler, Galatasaray’ın üzerinde hep oyunlar yapıyor. Galatasaray’da tekrardan bir ateşlenme oldu. Turgay Kıran bana yeni üyeler almamız lazım, başkan adayı olacak adam bulamayacağız derdi, şimdi işler değişti. Galatasaray’a başkan olmak isteyecek aday çok çıkacaktır. Galatasaray için bir şeyler yapmaya kalkıştığınız zaman sağdan soldan birileri çıkıyor ve o öyle olmaz diyor, ya be adam nereden biliyorsun.

“25’İNDEN SONRA HİSSE SATIŞI YAPABİLİRİZ”

Bazıları, Galatasaray’ı siyasi amaçları için kullanmak istiyor, ticari amaçları için kullanmak istiyor ama Galatasaray bu oyunlara gelmez. 25 Şubat’ta hisse satışı üzerindeki yasak kalkıyor, SPK tarafından konmuştu. O tarihlerde hisse satışı üzerinde bir takım ince mühendislik işleri yapılmış. Gittik SPK başkanıyla konuştuk, 25’inden sonra her şeyi yapabiliriz. Biz bu hisse satışlarını genel kurul üyelerine vermek istiyoruz. Galatasaraylıyım demek kolay, biz kimseden bağış da istemiyoruz, onlara hisse senedi teklif ediyoruz.

FENERBAHÇE’YE “UTANIRLAR” GÖNDERMESİ Fenerbahçe stadında şampiyonluk kazandık, bu kupayı görevliler vermek istemedi, ışıklar söndürüldü, saha ıslatıldı. Biz onları alkışlarız, biz onlar gibi değiliz. Belki onlar yaptıklarını hatırlar ve utanır. Utanacaklarını da düşünüyorum. Bu sene de rakip takımlarımızın sahalarına gideceğim. İnşallah Fikret Orman da bize gelecek. Biz düşman değiliz ki, biz ancak bu şekilde kaynaşırız. Biz insanız, başka türlü yapamayız. Arkadaşlığımız var. Ben neden Saracoğlu’na gidemeyeyim. Üç farklı taraftar grubu Gezi’de bir araya geldi, demek ki ortak noktalarımız var. Yasaklamayacaksınız ama tedbirli olacaksınız.

“SARACOĞLU’NDA KÜFÜR EDERLERSE…” Fenerbahçe stadına maç izlemeye gideceğim, küfür ederlerse de duymayacağım. Belki de Galatasaraylı taraftarlar da maça gidebilir, bununla ilgili girişimlerimiz olacak.

Yayınlanma Tarihi:14:55,