SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yılmaz Vural’dan Ataman’a destek

Galatasaray Liv Hospital'ın koçu Ergin Ataman'ın, takımın genç yıldızı Göktürk Ural'ı tokatlamasına çok ilginç bir destek geldi.

Güncellenme: 00:58, 12/02/2015
Yılmaz Vural’dan Ataman’a destek

Galatasaray Liv Hospital’ın koçu Ergin Ataman’ın, takımın genç yıldızı Göktürk Ural’ı tokatlaması gündemdeki yerini koruyor.

Ataman’ın iddiaları kabul edip, “Tokat da atarım hakaret de ederim” açıklamasını yapmasının ardından spor camiası da ikiye ayrılmış durumda.

Bir kısım, “Bunlar olağan şeyler, hocalar aynı zamanda eğiticidir. Bu tip hareketler kabul edilebilir” derken, diğer kısım, “Şiddet hiçbir şekilde kabul edilemez. Ergin Ataman hatalı” türünden ifadeler kullanıyor.

“ELİNE SAĞLIK ERGİN HOCAM”

Tüm bu tartışmalar devam ederken, yeni bir tartışma yaratacak açıklama da spor dünyasının renkli ismi Yılmaz Vural’dan geldi. Geçtiğimiz yıllarda oyuncularına karşı zaman zaman sergilediği tavırlar tartışka konusu olan Yılmaz Vural, Ergin Ataman’a destek çıktı.

Ntvspor’da, Ergin Ataman’ın tavrını yorumlayan Vural, geçmişteki anılarını anlatarak, “Adam gereksiz yere kırmızı kart görmüş, hala sahadan çıkmıyor. Dövmekle bırakmam, gebertirim! O kadar uyarıyoruz, takımın kaderi ile oynuyorlar. Yine olsa yine yaparsın” ifadesini kullandı.

Yılmaz Vural, konuşmasının finalinde ise, “Eline sağlık Ergin hocam. İyi yapmışsın” diyerek Ataman’a destek verdi.