SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Galatasaray’dan çılgın teklif

Galatasaray’dan çılgın teklif

Satın alma opsiyonu Bursa'da bulunan, Fenerbahçe'nin de devreye girmesiyle paylaşılamayan adam haline gelen Fernandao'ya, Galatasaray cephesinden yoğun baskı var.

Galatasaray'ın Fernandao inadı devam ediyor…

Sarı-Kırmızılılar, teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'nun ısrarla istediği Brezilyalı golcüye yoğun pres uyguluyor. Satın alma opsiyonu Bursaspor'da bulunan tecrübeli futbolcu, özellikle Fenerbahçe'nin devreye girmesiyle adeta paylaşılamayan adam haline geldi. Yeşil-Beyazlı formayla Süper Lig'i kasıp kavurmaya başlayan Fernandao'yu bu kadar çok kulüp isteyince, bonservisini elinde bulunduran Atletico Paranaense cephesinin de iştahı kabardı.

Her ne kadar Bursaspor'a 5 milyon Euro'luk opsiyon verilse de, Yeşil-Beyazlılar'ın bu avantajı kullanmaması halinde, talep edilecek bedelin yükselebileceği ifade ediliyor. Daha önce Brezilya dışına hiç çıkmayan Fernandao da bu durumdan memnun. 27 yaşındaki oyuncu, 4 senelik bir kontrata imza atmak için iyi bir anlaşma yapmayı hedefliyor.

Fenerbahçe'yi devreden çıkarmak için

Şu ana kadar Fernandao'ya en cazip teklifi Galatasaray götürdü. Menajerler vasıtasıyla, gayrı resmi yollardan kurulan temasla, Sambacı'ya önerilen yıllık ücret 2.5 milyon Euro'yu buldu.

Hâl böyle olunca, opsiyonu elinde bulundursa da, Bursaspor'un işi de zora giriyor. Ayrıca Sarı-Kırmızılılar'ın, Fenerbahçe'yi de devreden çıkarabilmek amacıyla Brezilyalı'ya, “Kimseyle anlaşma, Haziran'da imzayı atalım. Hep birlikte Şampiyonlar Ligi sahnesine çıkalım” mesajı gönderdiği öğrenildi.