SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Fenerbahçe’de PFDK mesaisi

Fenerbahçe’de PFDK mesaisi

Fenerbahçe, Trabzonspor karşılaşması sonrası ceza kuruluna sevk edilen Volkan, Caner ve Mahmut Uslu’nun savunmaları için hazırlık yapıyor.

Fenerbahçe Kulübü, Trabzonspor maçından sonra Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk edilen Volkan Demirel, Caner Erkin ve Mahmut Uslu ile ilgili savunma hazırlamaya çalışıyor.

Konu ile ilgili Hürriyet’e konuşan Mahmut Uslu, kulübün yapacağı savunma ile ilgili ipuçları verdi. Uslu, yaptığı açıklamada “Ben kötü ve ceza almayı gerektirecek bir şey söylemedim. Rakip 12 kişi ile savunma yaptı dedim. 15 kişi ile savunma yaptı demedim. Diğer hakemleri de içine katmadım. Çünkü Hacıosmanoğlu sadece 1 hakemi aradı” dedi.

Hakemin telefonla aramasında etkilendiğini söyleyen Uslu sözlerine şöyle devam etti:

“Hakeme 8.4 puan veriyorlar. Nasıl böyle bir puan verilir? Penaltımız verilmedi. Faullerimiz verilmedi. Rakip her tacı 10 metre ileriden kullandı. Yani hakem taç bile attırmayı beceremedi. Bunları söylemek suç değil.“

Uslu ceza kuruluna verilmesine tepkili olduğunu söylerken, sarı-lacivertli kulübün hukukçuları savunmaları muhtemelen yarın verecek. Mahmut Uslu'nun vereceği savunmada bu konuşmasının özelinde ifadeler kullanılması bekleniyor.

“KENDİ KENDİME SÖYLEDİM”

Ceza kuruluna verilen bir diğer isim olan Volkan Demirel de savunmasını hukukçular vasıtası ile hazırlıyor.

Demirel savunmasında, “Karşılaşma bitiminde soyunma odasına giderken kendi kendime söyleniyordum. Kimseye küfür etmedim” şeklinde yapacak. Maç sonu soyunma odasına doğru yürürken bu şekilde söylendiğini yakınlarına belirten Volkan, “Zaten hakeme yönelik olsa raporuna yazardı. Hakem raporuna yazmamış ve ek rapor istenmiş. Bu nedenle bir ceza verilmemeli. Sözlerim hakeme yönelik değildi” diyecek.

Sarı-lacivertlilerin yıldız futbolcusu önümüzdeki günlerde yapılacak PFDK toplantısında savunmasının ana fikrini bu sözlerle belirtecek.