SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Ergin Ataman gönderiliyor’ iddiası

Galatasaray Liv Hospital Antrenörü Ergin Ataman, Göktürk Ural’a attığı tokatla, küçülmeyi planlayan sarı kırmızılı yönetimin eline koz verdi. Yönetimin, büyük hedefleri ve yüklü alacağı olan Ataman’dan kurtulmak için düğmeye bastığı öğrenildi.

Güncellenme: 09:53, 12/02/2015
‘Ergin Ataman gönderiliyor’ iddiası

Galatasaray Liv Hospital'da yaşanan “tokat” krizi, basketbolda maddi imkansızlıklar nedeniyle “küçülmeye” gitmek için formül arayışında olan Sarı-Kırmızılı yönetimin elini güçlendirdi. Yönetimin, büyük hedefleri ve yüklü alacağı olan coach Ergin Ataman'dan kurtulmak için düğmeye bastığı öğrenildi. Yönetimin, Ataman'ın, 19 yaşındaki Göktürk Ural'a attığı tokatları koz kullanmayı planladığı ifade edildi.

Kulüpten yaklaşık 7 aydır para almadan görevinin başında olan Ataman, “küçülme” hedefi doğrultusunda “ilk gönderilecekler” listesinde başı çekiyordu. Tüm sıkıntılara karşın ayakta duran, oyuncularından da azami verim almayı başaran Ataman, geçen hafta Twitter hesabından yaptığı “G.Saray sevgim, kazanma hırsım, mücadelem asla bitmez. Ancak her insanın bir sabrı, iyi niyetinin bir sınırı vardır” açıklamasıyla da “maddi manevi” açığa vurup, şimşekleri iyice üzerine çekmişti. Tokat kriziyle Ataman'ın suyu iyiden iyiye ısındı. HABER TÜRK