SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Melo dünya yıldızlarına meydan okudu!

Melo dünya yıldızlarına meydan okudu!

Galatasaraylı Felipe Melo, kendisini Pirlo, Essien ve Pirlo gibi oyuncularla kıyasladı.

Galatasaray’ın Brezilyalı futbolcusu Felipe Melo, Galatasaray Dergisi’ne açıklamalarda bulundu.

Kendi mevkisinde en beğendiği futbolcunun Yaya Toure olduğunu söyleyen Melo, “Çok güçlü. O bölgede en iyisi kendisi. Manchester City'de biraz daha önde oynuyor ama o rolde onun üstüne tanımıyorum” dedi.

“BEN KİMSEYİ KENDİMDEN DAHA GÜÇLÜ GÖRMÜYORUM”

Kendisinden daha güçlü kimseyi görmediğini ifade eden Melo, şunları söyledi:

“Ben kimseyi kendimden daha güçlü görmüyorum. Yaşıma rağmen komple bir futbolcu olduğumu düşünerek kimseyi üstümde görmüyorum. İlk 5'te olduğumdan eminim. Örneğin Pirlo'yu izliyorum, çok önemli bir futbolcu, inanılmaz yetenekleri var, topu ayağına aldığında fenomen oluyor ama top kazanmak için hiçbir şey yapmıyor. Şu anda Milan'da oynayan Essien, bence Chelsea döneminde komple bir futbolcuydu. Gol atıyordu, top kazanıyordu, fiziksel olarak çok güçlüydü. Ama şu anda düşüşte olduğunu söyleyebiliriz.

“TOPU AYAĞIMA ALDIĞIMDA DA ÇOK İYİYİM”

“Bir de Kroos var, o da Pirlo gibi. Bu tarz oyuncuları seyrederken keyif alırsınız, belki beni seyrederken aynı keyfi almazsınız ama ben takımımı ileri taşımayı seven bir futbolcuyum, zor anlarda insiyatif alıyorum. Topu ayağıma aldığımda da kötü olmadığımı düşünüyorum, o yüzden kendimi onlardan eksik hissetmiyorum. Onlardan daha iyi olduğumu da söylemiyorum, hepimiz oradayız diyebilirim, aynı yerdeyiz. Belki de bu yüzden Avrupa'nın en iyi Brezilyalı orta sahası ödülünü kazandım.”

“HER POZİSYONDA KOŞACAKSIN DİYE BİR ŞEY YOK”

“Koşu mesafenin düşük olduğu yönünde eleştiriler yapılıyor” sorusu üzerine ise Melo, “Bu insanların ne düşündükleri umurumda değil çünkü futboldan anlamadıkları için öyle diyorlar. Gerçekten hiç umrumda değil, o yüzden fazla bir şey söylemeyeceğim. Yine aynı kişiden örnek vereceğim. Messi az koşuyor ama hat-trick yapıyor. Ben az koşmuşum ama iki tane gol pozisyonu hazırlamışım, elli tane top kapmışım, bütün toplarda ben varım, kötü mü oynamış oluyorum? Belki de her pozisyon koşmayı gerektirmiyordu” cevabını verdi.