SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

FIFA ve UEFA’dan Bosna Hersek’e dev yardım

Bosna Hersek'te sel felaketinden etkilenen futbol sahalarının onarımı için kullanılmak üzere FIFA 600 bin dolar, UEFA ise 500 bin avro yardım yaptı

Güncellenme: 15:18, 11/02/2015
FIFA ve UEFA’dan Bosna Hersek’e dev yardım

FIFA ve UEFA, Bosna Hersek’e geçen yıl yüzyılın en büyük sel felaketinden etkilenen futbol sahalarının onarımı için para yardımda bulundu.

Bosna Hersek Futbol Federasyonunun başvurusu üzerine FIFA 600 bin dolar, UEFA ise 500 bin avro yardım yaptı.

Bosna Hersek Federasyonu Genel Sekreteri Yasmin Bakoviç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen yıl meydana gelen selin etkilediği yerleşim birimlerindeki idarecilerin yanı sıra kuracakları komisyonlarla bölgelerdeki futbol sahalarına ve tesislere verdiği hasarı tespit edeceklerini söyledi.

Selde zarar gören saha ve tesislerinin yenilenmesi için yapılan yardımı, doğrudan onarım işini üstlenecek firmaya aktaracaklarını ifade eden Bakoviç, ülkedeki futbol altyapısının onarılması için ellerinden geleni yapacaklarını kaydetti.

Bosna Hersek’in orta ve doğu kesimlerinde etkili olan sellerde, resmi rakamlara göre 24 kişi hayatını kaybetmiş, çok sayıda ev yıkılmıştı. Ülkede 500 bin kişi evini terk etmek zorunda kalmıştı.