SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Carlos uyardı, Eryüksel sahip çıktı

Akhisar Belediyespor'da son 6 lig, 3 kupa maçında gol atamayan ve teknik direktör Roberto Carlos'tan ilk uyarıyı alan Theofanis Gekas'a, başkan Hüseyin Eryüksel sahip çıktı.

Güncellenme: 13:30, 11/02/2015
Carlos uyardı, Eryüksel sahip çıktı

Roberto Carlos’un, eski teknik direktörler Hamza Hamzaoğlu ile Mustafa Reşit Akçay’ın izin ve antrenman konusunda töleranslı davrandıkları Yunan golcüden daha iyi performans beklediği yolundaki sözlerini değerlendiren Eryüksel, “Uzun süre gol atamamak, Gekas üzerinde bir baskı yaratmış olabilir. Ancak o, bu baskıyı kırıp yeniden gollerine devam edecek kalite ve tecrübeyi sahip bir oyuncu” dedi.

Roberto Carlos’un uyarısından sonra medyada yer alan, “Gekas kanunları kalktı” değerlendirmesine katılmadığını sözlerine ekleyen Başkan Eryüksel, “Ne böyle bir kanun, ne de böyle bir yaklaşım söz konusu değil. Teknik direktörle futbolcular arasındaki ilişkiye biz yönetim olarak müdahale etmeyiz. Her teknik adamın kendine göre bir tarzı vardır. Gekas diğer futbolcular gibi antrenmanlara çıkıyor ve canla başla çalışıyor. Kimse suni gündem yaratmasın” şeklinde konuştu. Eryüksel, ara transferde gelen oyuncuların oyum sorununu aştığını, takımın en kısa sürede çıkışa geçeceğini ifade etti.

OĞUZ’DAN MÜJDE

Akhisar Belediyespor’da arka adalesindeki sakatlık yüzünden dünkü antrenmana çıkmayan kaleci Oğuz Dağlaroğlu’ndan sevindirici haber geldi. Dün MR’ı çekilen tecrübeli file bekçisinin önemli bir sakatlığının bulunmadığı, Kayseri Erciyesspor maçında takımdaki yerini alabileceği bildirildi. Öte yandan sakatlığı büyük ölçüde geçen yeni transfer Ricardo Vaz-Te takımla birlikte antrenmana çıkarken, tedavisi devam eden Zokora ve Ahmet Cebe düz koşu yaptı.