SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Beşiktaş’tan ayrıldım çünkü…

Beşiktaş’tan ayrıldım çünkü…

Beşiktaş'tan ayrılarak rotasını Rusya'ya kıran Manuel Fernandes, siyah beyazlı kulüpten ayrılma kararı verdiği o anı anlattı.

Sezon başında Beşiktaş’tan ayrılarak Lokomotiv Moskova’ya giden Manuel Fernandes, siyah beyazlı kulüpte yaşadığı olayları, Kasımpaşa maçında yediği yumruğun neleri değiştirdiğini açıkladı.

İşte Manuel Fernandes’in Rusya’da verdiği detaylı röportajın önemli kısımları;

“Türkiye ve Rusya farklı ülkeler. Beşiktaş ve Lokomotiv de öyle. Beşiktaş’ta Slaven Bilic ile birlikte çalıştım. Türkiye’de işler biraz daha farklı.

Bilic Lokomotiv Moskova’da çalışırken beni istiyordu, biliyorum. Ancak, Beşiktaş beni bırakmak istemedi. Sonra yeni bir kontrat için görüşmeler yapmaya başladık.”

“SADECE TEK BİR AN”

“Çok hoşlanmayacağın bir soru ama sormak zorundayız: Neden Beşiktaş taraftarları senden nefret etti?”

– Bu normal bir soru. Fakat, Beşiktaş taraftarı bana hep iyi davrandı. Gerçekte, sadece bir taraftardan ben nefret ettim. Tek bir an. Hepsi bu. (Kasımpaşa ile Beşiktaş arasındaki maçta, taraftarın biri sahanın ortasına kadar girip Fernandes’i yumruklamıştı.)

“O AN AYRILMAYA KARAR VERDİM”

“Beşiktaş’ı bırakma sebebin bu değildi o zaman. Peki neden ayrıldın?”

– Elbette nedenim taraftarlar değildi. Evet, taraftarlar futbolun çok önemli bir parçası ama onlarla ilişkim çok kötü bile olsaydı, sırf bu yüzden Beşiktaş’ı bırakmazdım. Ayrılma nedenim profesyonel sebeplerdi. Beşiktaş ile daha fazla devam edemeyeceğimi hissettim. Futboldan daha az keyif alacaktım. Öte yandan, şurası açık ki o taraftarla yaşadığım olaydan sonra ayrılma kararı almıştım.