SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’a sponsorlardan 211 milyon Dolar

Başkan Fikret Orman döneminde, Siyah-Beyazlılar sponsora doymuyor. Odebank, Kadın Basketbol Takımı'na sponsor oldu. Orman ve ekibi, geldiği günden bu yana tam 9 şirket ile sözleşme imzaladı. Beşiktaş, toplam 211 milyon dolar (526 milyon TL) gelir elde etti.

Güncellenme: 10:34, 11/02/2015
Beşiktaş’a sponsorlardan 211 milyon Dolar

Beşiktaş sponsora doymuyor. Başkan Fikret Orman döneminde inanılmaz sponsorluk anlaşmalarına imza atan Siyah-Beyazlılar, dün “Odeabank” firması ile sözleşme imzaladı. Odeabank, Kadın Basketbol Takımı’nın forma önü sponsoru oldu. 1.5 yıllık anlaşma kapsamında Beşiktaş, 250 bin dolar gelir elde edecek. Başkan Fikret Orman, imza töreninde şunları söyledi: “İletişim ve dayanıklı tüketim konusunda sponsorluklarımız var. Bankacılık sektöründe de bir ortaklık arıyorduk. Sponsorlarımızın memnuniyetlerine çok dikkat ediyoruz. Bu ‘Kazan kazan’ ilkesine dayanan bir anlaşmadır.” FUTBOLA TAM 197 MİLYON DOLAR

Odeabank firması, Başkan Fikret Orman dönemindeki 10’uncu sponsor oldu. Orman ve ekibi, geldiği günden bu yana tam dokuz önemli şirket ile anlaşma imzaladı. Beşiktaş, bu sponsorlardan toplam 211 milyon dolar (526 milyon TL) gelir elde etti. Bu dönem içinde Vodafone, Adidas, Beko, Kalde ve Bahçeşehir Üniversitesi, futbol takımına sponsor oldu. Bu anlaşmalardan tam 197 milyon dolar kasaya kondu. Vodafone, 145 milyon dolar ile en çok parayı veren şirket oldu.

ŞİMDİKİ HEDEF ÇORABA SPONSOR

Başkan Orman ve ekibi, futbol dışında basketbol, tekerlekli basketbol ve hentbola da önemli sponsorlar buldu. Mogaz firması Erkek Hentbol Takımı’na, Integral Forex ise Erkek Basketbol Takımı’nın sponsoru oldu. RMK Marine da Tekerlekli Basketbol Takımı’na katkı sağladı. Başkan Fikret Orman’ın şimdiki hedef ise Futbol Takımı’nın çorabına sponsor bulmak. Kısa süre içinde çorap sponsoru da açıklanacak. Orman ve yönetiminin hedefi ise toplam “250 milyon dolar” sponsor geliri elde etmek.

Akşam