SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Kanarya’da sistem değişiyor

Kanarya’da sistem değişiyor

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal'ın kupa sistemi değişiyor. Kartal as oyuncuların çoğunlukta olduğu bir kadro kuracak ve genç oyuncuları Rize'ye götürmeyecek.

Fenerbahçe bu hafta oynayacağı iki deplasman maçından ilki için Rize’ye gidiyor. Teknik direktör İsmail Kartal bu maçta as oyuncuların yoğunlukta olduğu bir kadro kuracak. Kartal grup maçlarında altyapıdan genç oyunculara da şans tanımıştı. Ancak artık eleme maçları oynanacağı için Kartal risk almak istemiyor.

Buna rağmen sarı lacivertli teknik adam ligi de unutmayacak. İsmail Kartal Çaykur Rizespor karşısında sakatlığı bulunan oyuncularını riske etmeyecek. Dirk Kuyt, Alper Potuk ve Hasan Ali Kaldırım’ın bu maçta görev almaları beklenmiyor. Kartal sakatlığı geçen Emre Belözoğlu’na ise maç eksiğini de gidermesi açısından Çaykur Rizespor karşısında görev verecek.

Öte yandan Trabzonspor maçının bitiminde kırmızı kart gören Caner Erkin ile disiplin kuruluna sevkedilmesi beklenen Volkan Demirel de Çaykur Rizespor karşısında forma giyemeyecekler.

Sarı lacivertliler saat 16.00’da uçakla Trabzon’a, oradan da karayoluyla Rize’ye geçecek.