SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Darüşşafaka Doğuş'un NBA takımlarından Los Angeles Clippers'tan transfer ettiği Jordan Farmar, NTV Spor'a konuk oldu.

Türkiye’ye geri dönme kararını alırken hiç zorlanmadığını belirten Farmar, çok kaliteli oyunculardan kurulu bir takıma sahip olduklarını söyledi. Anadolu Efes’te birlikte oynadığı oyuncuların takıma olmasının uyun sürecini daha da kolaylaştıracağını vurgulayan yıldız oyuncu, takım olarak çok büyük hedeflerinin olduğunu ve her maçı kazanmak için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağını belirtti.

“ÇOK KOLAY KARAR VERDİM” Darüşşafaka Doğuş kararını çok kolay verdiğini belirten Farmar, “Benim için kolay bir karar oldu. Daha önce İstanbul'da yaşamıştım, yine aynı yerde yaşayacağım. Aynı koçla ve birkaç tane eski takım arkadaşımla birlikte oynayacağım. O yüzden uyum sürecinin çok kolay olacağını düşünüyorum” dedi.

“HAYATTA HER ŞEY PARA DEĞİL” Türkiye'den para nedeniyle ayrılmadığını belirten Farmar, “Tabii ki hayattaki her şey para değil. O zaman NBA'e gitmeye karar verdim. Hala önümde uzun bir kariyer var. Lakers'ta oynamıştım daha sonra Clippers'ta oynadım. Farklı yerlerde oynamak ve mücadele etmek istiyorum. O yüzden de Darüşşafaka Doğuş'un en doğru yer olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“HEDEFİM TAKIMA YARDIMCI OLMAK” Darüşşafaka Doğuş'un önemli hedefleri olan bir takım olduğuna dikkat çeken Farmar, “Bu takım şu anda Avrupa'da oynamıyor, ancak gelecek için çok önemli planları var. Benim hedefim de tabii ki bu takıma yardımcı olmak. Koçumuz da çok iyi, kendileriyle konuştum ve bana takımın son durumunu anlattılar. Bu da benim için gerçekten çok önemliydi” dedi.

“KENDİMİ ÇOK RAHAT HİSSETTİM” Türkiye'de çok iyi karşılandığını ifade eden Farmar, “Burada çok iyi karşılandım. Birçok tanıdığım insanı da burada görmek benim için önemliydi. Anadolu Efes'ten tanıdığım birçok kişi vardı, bu yüzden kendimi çok rahat hissettim” diye konuştu.

“ÇOK ÖNEMLİ OYUNCULARIMIZ VAR” Çok önemli oyunculara sahip olduklarını söyleyen Farmar, “Takımı çok beğeniyorum, çok değerli oyuncularımız var. Hem yetenekli hem de sportmen oyunculara sahibiz. Çok iyi oynuyorlar ve ben de takıma iyi uyum sağlayacağımı düşünüyorum” dedi.

“KİME KARŞI OYNADIĞIMIZIN ÖNEMİ YOK” Darüşşafaka Doğuş'taki hedeflerini de anlatan yıldız basketbolcu,”Hedefimiz her zaman kazanmak. Kime karşı oynadığımızın hiçbir önemi yok. Elimden gelenin en iyisini yapıp, takımımın kazanmasına yardımcı olmaya çalışacağım” şeklinde konuştu.

“TAKIMIN FELSEFESİNİ ÇOK İYİ BİLİYORUM” Yeniden Oktay Mahmuti ile çalışacağı için takımın oyun felsefesini iyi bildiğini belirten Farmar, “Takımın felsefesini çok iyi biliyorum, çünkü yine aynı koç ile çalışacağım. Kendisi çok iyi bir lider. Onun oyun sistemini de çok iyi biliyorum. Bunun da bana takıma uyum sağlama anlamında çok yardımcı olacağını düşünüyorum” dedi.

“NBA’DE YILDIZLAR ÖN PLANDA” NBA ile Avrupa basketbolu arasındaki farklara da değinen tecrübeli isim, “NBA'de süper yıldızlar var. Kobe Bryant, LeBron James ve Kevin Durant gibi isimler çok fazla öne çıkıyorlar ve bizi o seviyelerde fazla göremiyorsunuz. Ancak Avrupa'da da mücadele seviyesi gerçekten çok yukarıda. Tabii ki ben de burada başarılı olmak istiyorum” diye konuştu.

“ELİMDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPACAĞIM” Türkiye süper yıldız olarak görülmesine rağmen tek hedefinin takıma katkı sağlamak olduğunu ifade eden Farmar, “Burada bir süper yıldız olarak algılanmak gerçekten çok eğlenceli, ancak ben elimden geldiği kadar takımıma yardımcı olmaya çalışacağım. Her gece takımıma elimden gelenin en iyisini yaparak katkı sağlayacağım” dedi.

“CLIPPERS’TA İŞLER İSTEDİĞİM GİBİ GİTMEDİ” NBA'e kapılarını kapatmadığını dile getiren yıldız oyuncu, “NBA'i bir iş olarak görmemiz gerektiği bir gerçek. Benim için de L.A. Clippers'ta işler benim istediğim şekilde gitmedi ve yollarımızı ayırdık. Bütün seçenekleri açık tutuyorum.  Şu anda Darüşşafaka Doğuş'un oyuncusuyum. Gelecek sezon da neler olacağına bakacağız” şeklinde konuştu.

“TEKLİFLERE AÇIĞIM” Bir dönem Türk Milli Takımı'nın formasını giymesinin gündeme geldiğinin hatırlatılması üzerine Farmar, “Türk Milli Takımı'nda oynayabileceğim konusunda görüşmeler olmuştu. Ben ABD Milli Takımı forması giymediğim için böyle bir ihtimal var. Tekliflere açığım” dedi.