SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD), “Dernek üyelerinden hakem Bülent Yıldırım’ın Spor Toto Süper Lig’in 19. haftasında oynanan Fenerbahçe-Trabzonspor karşılaşmasıyla ilgili gelişen tüm olumsuz tavırlara rağmen son derece onurlu ve dik duruş göstererek başarılı bir müsabaka yönettiğini” bildirdi.

Merkezi Eskişehir’de bulunan derneğin yönetim kurulu adına yapılan yazılı açıklamada, “7 Şubat Cumartesi oynanan müsabaka öncesinde, Trabzonspor Kulüp Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun futbol kamuoyunu baskı altına almak üzere hiç kimsenin tasvip etmediği etik olmayan hal, hareket, eylem ve söylemlerle maçın hakemi Bülent Yıldırım hakkında sergilediği olumsuz tavırların başta hakem camiası olmak üzere tüm spor severlerin tepkisine neden olduğu” kaydedildi.

“Bu olayın, oynanmayan bir müsabaka öncesi taraftarlarına şirin görünmek adına sağlıklı düşünemeyenlerin yapabileceği kabul edilebilir davranış şekli olmadığı” belirtilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

“Kendi takımının menfaatine olmak üzere dürüst bir davranış içinde olduğunu ifade eden Hacıosmanoğlu başka kulüplerin aleyhine olabilecek hataların, kendi takımlarına menfaat beklentisi içinde olduğu izlenimi gözardı edilemez. Bundan dolayı öncelikle Hacıosmanoğlu’nu kınıyoruz ve kendisini daha tutarlı davranışlar içinde olmaya davet ediyoruz.

Derneğimiz üyesi olan Bülent Yıldırım, müsabaka yönetimiyle ilgili gelişen tüm bu olumsuz tavırlara rağmen son derece onurlu ve dik duruş göstererek başarılı bir müsabaka yönetmiştir. Bugüne kadar oynanan müsabakalarda olduğu gibi bundan sonraki süreçte oynanacak olan müsabakalarda başta İbrahim Hacıosmanoğlu olmak üzere tüm güzide kulüplerimizin yöneticilerinin, antrenörlerinin ve futbolcularının öncelikli olarak liglerin tüm kategorilerinde müsabaka yöneten hakemlerimize karşı daha duyarlı ve saygılı olmaları beklentisini tüm kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz.

Ayrıca, müsabakayla ilgili Trabzonspor Kulüp Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun sergilediği hal, hareket, eylem ve söylemler için Türkiye Futbol Federasyonunun uygulamalarını destekliyor ve gelişen olaylarla ilgili kararların titizlikle alınacağına inanıyoruz.”