SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Manchester United Murray’i yaktı

Manchester United Murray’i yaktı

Manchester United'ın yaptığı bir anlaşma ülkedeki başka branşlarda sıkıntı yarattı.

DIŞ HABERLER

Manchester United’ın, önümüzdeki yıl başlayacak olan yeni anlaşması başta ünlü tenisçi Andy Murray olmak üzere İngiltere Kriket Milli Takımı ve İngiltere ile İrlanda Rugby Milli Takımları’nı sıkıntıya soktu.

Manchester United’ın yeni sezonda formalarını üretmek için kulüp ile 750 milyon poundluk bir anlaşma yapan Adidas, bu nedenle diğer branşlarda kısıntıya gitti. Tam 18 yıldır çalıştığı Andy Murray ile olan sponsorluk anlaşmasını yenilemeyen Alman giyim firması, İngiltere Kriket Milli Takımı, İngiltere Rugby Milli Takımı ve İrlanda Rugby Milli Takımı ile olan sözleşmelerini de yenilemedi. 

Adidas’ın ezeli rakibi Nike’e attığı en büyük çalım olarak adlandırabileceğimiz anlaşma sonrası sponsorsuz kalan Murray ve ülkenin rugby milli takımlarına Amerikan giyim firması Under Armor’un sponsor olması bekleniyor.

Nike ile olan 13 yıllık ortaklığını bitiren Manchester United, firmanın en büyük rakibi Adidas ile tarihi bir anlaşma imzalamıştı. Yıllık 750 milyon pound gibi dünyada eşi benzeri olmayan bu anlaşma, Adidas’ın Real Madrid’e ödediği miktarın tam iki misli değerinde…