SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto 2. Lig ekiplerinden Fethiyespor, 3 haftada yakaladığı seri galibiyetlerle yükselişe geçti.

Teknik direktör Beyhan Çalışkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, hafta sonu deplasmanda oynadıkları Konya Anadolu Selçukspor maçını 2-1 kazanarak 3 puanla döndükleri için mutlu olduklarını söyledi.

Güçlü bir takıma karşı puanla dönmenin önemli olduğunu kaydeden Çalışkan, “Saha koşulları olumsuzdu ve sert bir sahada oynadık. Pas yapmaya imkan vermeyen bir ortamda futbolcularımız da ellerinden gelenin en iyisini yaptılar. Özellikle de ikinci yarıda daha istekli ve pozitif oyunlarla istediğimiz 3 puanı aldık” dedi.

Çalışkan, rakip takımın ilk penaltısının kendisine göre doğru olmadığını, durum beraberken şans faktörünün kendilerinde olması nedeniyle rakibin gol atamadığını ifade etti. İkinci penaltıyı ise kaleci Metin’in önlemesiyle tehlikeyi atlattıklarını kaydeden Çalışkan, takımın iyi bir seri yakaladığını ve futbolcuların artık ne istediklerini bilerek sahaya çıktığını kaydetti.

Hafta sonu kendi evlerinde oynayacakları Tokatspor maçından 3 puan alarak yollarına devam etmek istediklerini anlatan Çalışkan, şöyle konuştu:

“Biz bir kazanç elde etmek için önümüzdeki 3 maçı iyi geçirirsek farklı konuşmaya başlayabiliriz. Şu an 10. sıradayız. Alt sırayla 5, üst sırayla ise aramızda 7 puan var. Önümüzdeki 3 maçı kayıpsız ve iyi oyunla geçirirsek ondan sonra yolumuz açık olur ve daha farklı konuşmaya başlarız.”

Çalışkan, takıma yeni katılan futbolcuların yavaş yavaş tempoyu yakaladığını, galibiyetlerle beraber daha iyi bi noktaya geleceklerini sözlerine ekledi.