SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Telekom Daçka’yı devirdi

Telekom Daçka’yı devirdi

Türkiye Basketbol Ligi'nde, Türk Telekom, sahasında Darüşşafaka Doğuş'u 82-81 yendi.

Türkiye Basketbol Ligi’nde, Türk Telekom, sahasında Darüşşafaka Doğuş’u 82-81 yendi.

İki takımın da üst üste hücumlardan boş döndüğü ilk bölümde, Darüşşafaka Doğuş, Göksenin Köksal, Türk Telekom ise Evren Büker ile birer basket buldu ve 3. dakika 2-2 eşitlikle geçildi. Barış Ermiş ve Carter’ın sayılarıyla kontrolü eline alan başkent ekibi, yakaladığı 10-3’lük seriyle 5. dakikada farkı 7 sayıya çıkardı: 12-5. Lucas, Shurna ve Brown ile sayılar üreten rakibine Evren Büker, Valters ve Johnson’ın basketleriyle karşılık veren Türk Telekom, ilk çeyreği 23-18 üstün bitirdi.

Darüşşafaka Doğuş, 2. periyoda iyi başlayan taraf oldu. Mutlu Akpınar ile dış atışlarda yüksek yüzde yakalayan rakibi karşısında Mehmet Yağmur, Brown ve Vidmar ile etkili olan konuk takım, 15. dakika içinde farkı 1 sayıya (28-27) indirdi. Mc Cauley’in basketleriyle toparlanan Türk Telekom, Evren Büker-Carter ikilisinin skora katkı vermeye devam etmesiyle farkı yeniden açtı ve soyunma odasına 42-35 önde gitti.

Türk Telekom, rakibine oranla daha etkili girdiği 3. çeyrekte Mc Cauley, Evren Büker ve Carter’ın sayılarıyla üstünlüğünü sürdürdü ve 24. dakika içinde farkı 13 sayıya (54-41) kadar çıkardı. Darüşşafaka Doğuş, Brown, Ersin Dağlı ve Lucas’ın sayılarıyla farkı azaltsa da özellikle Carter ve Mc Cauley ile skor bulan Türk Telekom, 28. dakikayı da 64-55 üstün geçti. Çeyrek, 66-59 Türk Telekom lehine sonuçlandı.

Final periyodunun ilk dakikalarında Roll ile dış atışlardan, Rakovic ile de pota altından sayılar üreten Türk Telekom, rakibinin yaklaşmasına izin vermeyerek 34. dakikaya 7 sayı farkla önde girdi: 74-67. Darüşşafaka Doğuş, alan savunması yaparak rakibini durdurmaya çalışırken, Valters ile dış atışlarda yüksek yüzde yakalayan başkent temsilcisi, 37. dakikayı 7 sayı farkla 80-73 üstün geçti.

Büyük çekişmenin yaşandığı son bölümde yaptığı sert savunmayla rakibini hataya zorlayan Darüşşafaka Doğuş, Vidmar ve Seibutis ile serbest atış çizgisinden üst üste sayılar bularak bitime 38 saniye kala farkı 1 sayıya (82-81) indirdi. Türk Telekom, yaptığı hücumdan yararlanamazken, bitime 0,8 saniye kala top İstanbul ekibine geçti. Darüşşafaka Doğuş, Seibutis ile son atışı sayıya çeviremedi ve Türk Telekom, karşılaşmadan 82-81 galip ayrıldı.