SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Torku Konyaspor: 93 – Pınar Karşıyaka: 100

Salon: Selçuklu Belediyesi Hakemler: Engin Kenerman, Ali Şakacı, Mehmet Şahin

Torku Konyaspor: Bremer 10, De Vries 17, Ogün Sevinç 6, Guinn 11, Williams 5, Warrick 28, Mesut Ademoğlu, Cihan Amasyalı 3, Rasic 13 Pınar Karşıyaka: Palacios 18, Strawberry 6, Dixon 26, Gabriel 12, Diebler 18, Barış Hersek 13, Erkan Veyseloğlu 2, Cemal Nalga 5, Soner Şentürk

1. periyot: 20-23 Devre: 41-42 3. periyot: 62-59 Normal süre: 85-85 Beş faulle çıkanlar: 33.11 Sean Williams, 44.19 Thomas Guinn (Torku Konyaspor), 38.52 Juan Palacios (Pınar Karşıyaka)

Müsabakaya iyi başlayan Pınar Karşıyaka, Palacios, Strawberry ve Dixon ile sayılar buldu. Farkın açılmasını istemeyen Torku Konyaspor, rakibine Guinn, Warrick ve Bremer ile karşılık verdi. Pota altında sert savunma yapan konuk ekip, Palacios ile farkı 9 sayıya çıkardı. Torku Konyaspor ise Warrick-Rasic ikilisiyle farkı 4 sayıya düşürdü. Pınar Karşıyaka, ilk periyodu 23-20 üstün tamamladı.

İkinci periyoda Rasic’in üçlüğüyle başlayan Torku Konyaspor, sert savunma uygulamaya başladı. Warrick ve Williams’ın sayılarıyla 27-25 öne geçen Torku Konyaspor, Dixon-Gabriel ikilisini durduramadı. Sert savunmasını sürdüren Torku Konyaspor, Pınar Karşıyaka’yı dış atışlara zorladı. Torku Konyaspor, De Vries ile arka arkaya sayılar bulurken, Pınar Karşıyaka ise Barış Hersek ile karşılık verdi. Evsahibi Pınar Karşıyaka, soyunma odasına 42-41 önde gitti.

Üçüncü periyoda hücumda etkili başlayan Pınar Karşıyaka, Strawberry ve Dixon ile sayılar buldu. Torku Konyaspor, Warrick, Rasic, Ogün ve Guinn ile basketler üretti ve farkı bir sayıya (51-52) indirdi. Warrick’in etkili oyunu bu periyotta da devam etti. Warrick’in boyalı alandaki basketiyle Torku Konyaspor, 53-52 öne geçti. Karşılıklı basketlere sahne olan üçüncü periyodu Torku Konyaspor, 62-59 üstün bitirdi.

Torku Konyaspor, final periyodunun başında Pınar Karşıyaka’nın basit top kayıplarını iyi değerlendirdi. Torku Konyaspor, Williams, Warrick ve Guinn ile sayılar buldu. Pınar Karşıyaka ise boyalı alanda Barış ve Palacios ile etkinliği artırmak istedi. Pınar Karşıyaka son periyodun ilk 6 dakikasını 69-65 önde geçti. Konuk ekip, Dixon ve Polacios ile sayılar bulurken, Torku Konyaspor, Bremer-Guinn ikilisiyle karşılık verdi. Maçın son dakikası büyük bir heyecana sahne oldu. Taraftar desteğini arkasına alan evsahibi ekip, Warrick ile etkinliğini sürdürdü. Maçın normal süresi 85-85 bitti ve uzatma bölümüne geçildi.

Uzatma bölümünde Pınar Karşıyaka, Gabriel ile arka arkaya sayılar bulurken, Torku Konyaspor hücumlardan boş döndü. Son bölümlerde Pınar Karşıyaka’ya direnemeyen Torku Konyaspor, maçı 100-93 kaybetti.

Yayınlanma Tarihi:19:05,