SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hakan’ı geçemediler

8 Şubat 2015

SON dönemin en keyifli maçlarından birini izledik dün Saracoğlu Stadı'nda. Karşılaşma öncesi ortam bir hayli gergindi. Geçen sezon Fenerbahçe'de şampiyonluk yaşayan Ersun Yanal ve İsmail Kartal'ın rakip olmaları, olaylı bir şekilde sarı-lacivertli ekipten ayrıldıktan sonra Trabzonspor'un başına geçen Yanal'ın Kadıköy'e gelmesi zaten tansiyonun yükselmesi için yeterli sebeplerdi. Bir de hakem tartışmaları yaşanınca, maç bir anda ülkenin bir numaralı gündem maddesi haline geldi.

HAKEM Bülent Yıldırım'ın maça çıkarken yüzü kırmızıydı. Telefon olayından sonra etki altında kaldığı çok açıktı. İkinci yarıda Fenerbahçe adına verilmeyen çok net bir penaltı var. Ayrıca kartlarda acele etti, birçok faulü veremedi. Yıldırım, bu maçın ağırlığını kaldıramadı, bence kötü bir yönetim gösterdi.

AÇIKÇASI ben dün F.Bahçe'yi beğendim. Maçın ilk dakikasında başlayan şok pres sonrası rakibini şaşırtan sarı-lacivertliler, önceki maçlara oranla daha tempolu bir futbol sergilediler. Kanatları kullandılar, ortadan denediler, şut attılar. Ancak bunlar gol için yeterli olmadı.

DIEGO NEDEN ÇIKAR?

TRABZONSPOR ise daha temkinli oynadı, belki de oynamak zorunda kaldı. Cardozo ile buluşturulacak uzun paslar ve duran toplarla gol aradılar. Ersun Yanal, savunmanın solunda maça başlayan Yusuf'un çok aksadığını görünce henüz ilk yarım saat yeni dolmuşken takıma ilk neşteri vurdu. Sefa'yı oyundan alıp İshak'ı sol beke aldı ve Yusuf'u sağ öne sürdü. Böylece Trabzonspor oyunda biraz daha dengeyi sağlamış oldu.

KARŞILAŞMANIN ikinci yarısında Fenerbahçe inanılmaz goller kaçırdı. Hele birkaç metre mesafeden Emenike'nin atamadığı bir gol var ki, herkes hayrete düştü. Penaltıdan bile kolay bir pozisyondu. Ya son dakikada Sow'un içeri giren topu çıkarmasına ne demeli? Bu kadar çok gol kaçırırsan puan kaybı elbette kaçınılmaz olur.

SEZONUN ilk yarısında tüm derbileri deplasmanlarda oynayan Fenerbahçe, ikinci yarıda iç saha avantajına güveniyordu. Ancak Trabzonspor maçında planlar tutmadı. İsmail Kartal, hamle üzerine hamle yaptı ama sarı-lacivertli futbolcular topu üç direk arasından geçirme başarısı gösteremedi. Webo'nun oyuna alınma dakikası geçti. Meireles eğer oynayabilecek durumdaysa Selçuk'la başlamamalıydı. Bence çıkması gereken son kişi Diego idi. Geldiğinden beri en iyi maçını oynuyordu.

HERŞEYE rağmen Fenerbahçe çok iyi futbol oynadı. Kaleci Hakan Arıkan'ı da tebrik etmek istiyorum. Fenerbahçe forvetlerine karşı tek başına direndi, alınan 1 puanın mimarı oldu.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek