SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Güneş’ten itiraf: “Korktuğum…”

Güneş’ten itiraf: “Korktuğum…”

Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Gençlerbirliği ile oynadıkları maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, 3-1 kazandıkları Gençlerbirliği maçına ilişkin, “3 puan için futbolcularımı kutluyorum, taraftarlarımıza da desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Güneş, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, sözlerine vefat eden Türk Sanat Müziği Sanatçısı Müzeyyen Senar için “başsağlığı” dileklerini ileterek başladı.

Sahaya maçı kazanmak için çıktıklarını, oyunu kontrol eden, hücumu düşünen tarafın kendileri olduğunu belirten Güneş, konuk başkent temsilcisinin ise kontratak oyun anlayışıyla mücadele ettiğini belirtti.

Maçın ilk yarısında rakibin direncini kıramadıklarını, bu bölümde kontrataktan bir gol yediklerini dile getiren Güneş, takım olarak iyi işler yaptıklarını ancak bireysel performans olarak bazı oyuncularının düşük bir görüntü çizdiğini söyledi.

Şenol Güneş’ten itiraf

Güneş, hücumda çabuk toparlanamadıklarına dikkati çekerek, “Pozisyonlar bulduk ama daha fazla da bulabilirdik. Benim korktuğum, çekindiğim bir maçtı. Bu tip maçları bundan sonra da göreceğiz. 3 puan için futbolcularımı kutluyorum, taraftarlarımıza da desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Hakemin yönetimine ilişkin bir soruyu ise Güneş, “İki tarafa da vermediği penaltılar, önemli kararlar vardı. Sanki takdir haklarını konuk takım lehine kullandı” ifadesini kullandı.