SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Ülker Başantrenörü Zeljko Obradovic, Türkiye Basketbol Ligi’nin 18. haftasında Trabzonspor Medical Park’ı 67-61’i yendikleri maça ilişkin, “Zorlu ligde bu maçı kazanmak çok önemliydi” dedi.

Obradovic, karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında, maçın inişli çıkışlı olduğunu ifade ederek, “Çok top kaybı yaptık. Savunmada çok iyi oynadığımız anlar vardı ama hücumda yavaştık. Karşı takımı hafife aldığımız anlar oldu. Zorlu ligde bu maçı kazanmak çok önemliydi. İki gün önce THY Avrupa Ligi maçı oynadığımızdan fazla rotasyon yapmaya çalıştık. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Taraftarlara da teşekkürler” değerlendirmesinde bulundu.

Sakatlıktan çıkarak uzun bir aradan sonra formasını kavuşan sarı lacivertli basketbolcu Ricky Hickman ise çok iyi oynamadıkları bir maçı kazandıklarını dile getirerek, “Vasat oynadık. Uzun bir aradan sonra ilk maçımdı. Doğru oynamak için elimden geleni yaptım” diye konuştu.

Markovic: “Çok top kaybı yaptık”

Trabzonspor Medical Park Başantrenörü Nenad Markovic, iyi mücadele ettikleri bir maçı kaybettiklerini belirtti.

Genel olarak iyi savunma yaptırmalarını anlatan Markovic, “Fenerbahçe Ülker’i tebrik ediyorum. İkinci çeyrek dışında defansif anlamda iyiydik. Ancak hücumda yeterli değildik. Fenerbahçe Ülker’in defans değişimlerini iyi okuyamadık. Sebepsiz yere çok fazla top kaybı yaptık. Bunlar olmasaydı oyuna tutunabilirdik” dedi. Bordo mavili basketbolcu James Marshall ise iyi oynadıklarını bir maçı kaybettiklerini söyledi.

Yayınlanma Tarihi:22:38,