SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gaziantespor Teknik Direktörü Okan Buruk, Kayseri Erciyesspor maçının ardından, aldıkları galibiyetle bundan sonraki haftalarda üst sıraları düşünmeye başlayacaklarını ifade etti.

Zor bir deplasmandan galip gelmenin önemine değinen Buruk, şunları kaydetti:

“İki takım için de çok zor ve stresli bir haftaydı. Bu ortamda maça başladık. Biz ne kadar 24 puanda olsak da alt tarafla daralan makasın farkındaydık. Bugün en kötüyü düşünerek, maçı kazanmamız veya maçı kaybetmemiz gerektiğini biliyorduk. Erciyesspor biraz stresliydi, onların kazanma zorunluluğu vardı. Maçın geneline baktığımızda çok fazla gol pozisyonu olmadı. Belki de golü atan maçı kazanacaktı. Böyle bir maçı gördük bugün. İlk yarı direkten dönen topumuz vardı. İkinci yarı çok net gol pozisyonları bulamadık, rakibe de gol fırsatları vermedik. Çok iyi bir takıma karşı mücadele ettik. Hatamızı her an cezalandıracak bir takımdı. Mehmet hoca ve ekibini tebrik etmek gerek, çok iyi takım oluşturmuşlar ama kazanan biz olduk.”

Buruk, Kayseri Erciyesspor’un verilmeyen golünde hakemin doğru karar verdiğine vurgu yaparak, “Kayseri Erciyesspor’un verilmeyen golünü görüntüleri izleyince kararın çok doğru olduğunu gördük. Elle dokunma var, hakem inanılmaz bir şekilde yakalamış. Elle bir temas var. Rakibimiz adına üzülüyoruz ama kendi adımıza sevinçliyiz. Bu galibiyet bizi artık üst sıraları düşünme hedefine itecektir” ifadelerini kullandı.