SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Anadolu Efes Basketbol Takımı’nın Yunan oyuncusu Stratos Perperoglou, THY Avrupa Ligi Top 16 turunda dün akşam İtalya’nın EA7 Emporio Armani karşısında elde ettikleri galibiyetin çok önemli olduğunu söyledi.

İtalyan ekibini 73-71 mağlup ettikleri karşılaşmada kaydettiği 18 sayıyla galibiyette önemli rol oynayan Perperoglou, lacivert-beyazlı kulübün internet sitesine açıklamada bulundu.

EA7 Emporio Armani ile oynadıkları maçın zor geçtiğini belirten Yunan oyuncu, “EA7 Emporio Armani, İtalya’nın güçlü temsilcilerinden biri. Ayrıca kendi sahasında oynamanın avantajına sahiplerdi. Bu yüzden maç umduğumuz gibi zor ve mücadeleci geçti. EA7 Emporio Armani sıralamadaki konumu itibarıyla galibiyete çok ihtiyaç duyuyordu. Ama biz de onları yenmek için gereken mücadeleyi ortaya koyduk. Bu galibiyet bizim için çok değerli” ifadelerini kullandı.

Yunan oyuncu, maçta takımının galibiyeti için elinden geldiğini yaptığı anlatarak, şunları kaydetti:

“İlk yarıda iki faule erken ulaştım. Takımımın başarısı için elimden gelenin en iyisini yapmaya gayret ediyorum. 18 sayı atmamdan daha önemlisi, böyle zor bir deplasmandan galibiyet ile dönmemiz. Benim için asıl önemli olan takımımın başarısı. Tabii ki attığım sayıların takımımın galibiyetine katkıda bulunması beni çok mutlu ediyor.”

 “Son serbest atışı istemeden kaçırdım”

Stratos Perperoglou, maçın bitimine 2,3 saniye kala kullandığı serbest atışı kaçırmasıyla ilgili olarak, “Son serbest atışı sayıya çevirmek için attım, ama istemeden kaçırdım” ifadesini kullandı.

Gruptaki hedeflerini de yorumlayan Yunan basketbolcu, şunları dile getirdi:

“İlk hedefimiz çeyrek finale çıkmak, ikinci hedefimiz de grubu en iyi şekilde tamamlamak. Grubumuzda güçlü takımlar var. Ama biz, grubu olabilecek en iyi yerde tamamlamayı arzu ediyoruz. Bunun için de maksimum galibiyet sayısına ulaşmak için çok çalışıyoruz. Haftaya Fenerbahçe Ülker ile karşılaşacağız. Zorlu bir maç olacak. İyi yolda olduğumuzu, iyi mücadele ettiğimizi düşünüyorum. Gelecek hafta da kazanarak yolumuza devam etmek istiyoruz.”

Stratos Perperoglou, 12 sayı daha kaydetmesi halinde Avrupa Ligi’nde “1000’ler Kulübü”ne gireceğinin hatırlatılması üzerine, şunları kaydetti:

“Umarım bunu önümüzdeki ilk karşılaşmada başarır ve takımımın galibiyetine katkıda bulunabilirim. Tabii ki çok güzel bir duygu bin sayı barajına ulaşmak. Anadolu Efes’te olmaktan dolayı ve takımımın başarısı için mücadele etmekten dolayı çok mutluyum.”