SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzon’da kritik Fenerbahçe maçı öncesinde karşılaşmanın hakemi Bülent Yıldırım konusunda kafalardaki soru işaretleri dikkat çekiyor.

Yönetim kanadından hakemle ilgili yapılan açıklamaların ardından yerel gazeteler de, Bülent Yıldırım’ın daha önceki Trabzonspor maçlarındaki hatalarına göndermede bulunarak ilginç başlıklar attı.

YILDIRIM İNFAZ MI?

Karadeniz Gazetesi, “Yıldırım infaz mı? Fenerbahçe maçına Bülent Yıldırım’ın atanması kafalarda soru işareti bıraktı. Camianın korktuğu başına geldi. MHK, yarınki maça Fenerbahçeli olduğu tescil edilen Bülent Yıldırım’ı atadı. Geçmişte Trabzonspor’un bir çok puanını gasp eden Yıldırım’ın bu maça atanması, ‘yine ayak oyunları oynanmaya başlandı’ yorumlarına neden oldu” ifadesini kullandı.

KOMBİNESİ Mİ VAR?

Karadeniz’de Son Nokta Gazetesi, “Kombinesi mi var?” başlığıyla eleştirdiği atamayla ilgili olarak, “Trabzonspor – Fenerbahçe maçlarını neden sürekli Bülent Yıldırım yönetiyor? Sabıkalı (!) Bülent Yıldırım’ı bu kritik maça atayan MHK ve TFF’ye tepki yağıyor. Başka hakem mi yok?” yorumunu yaptı.

Karadeniz’in Sesi Gazetesi de atamayı, “Korkulan oldu, Fener maçına skandal atama. Yıldırım düştü! Trabzonspor’u susturmak ve Fenerbahçe’yi korumakla görevli Federasyon, yarınki maçta Bülent Yıldırım’ı görevlendirdi. Bugüne kadar bordo – mavilileri pek çok kez katleden bu hakemin kritik maça atanması öfkeyle karşılandı” başlıklarıyla değerlendirdi.

Taka Gazetesi, “Yıldırım’ın hata yapma kredisi yok” ifadesiyle atamaya temkinli yaklaştı.

“ALLAH SİZİ BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN”

Kuzey Ekspres Gazetesi ise, “MHK yine bildiğini okudu. Fenerbahçe maçına Fenerli hakemi atayınca kıyamet koptu. Allah sizi bildiği gibi yapsın. Bülent Yıldırım’la ilgili 2 detay; 2010 – 2011’deki Eskişehir maçında Trabzonspor’un 2 net golünü iptal etti. Yıldırım’ın yönettiği 6 ayrı Trabzonspor – Fenerbahçe maçını da sarı – lacivertliler kazandı” ifadesini kullandı.