SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
‘Futbolumuzda örneği görülmemiş bir olaydır’

‘Futbolumuzda örneği görülmemiş bir olaydır’

TFF, Fenerbahçe ile Trabzonspor arasında oynanacak lig maçı öncesi hakem Bülent Yıldırım'ı aradığını açıklayan İbrahim Hacıosmanoğlu'nun bu tavrının Türk futbolunda örneği olmadığını bildirdi.

Fenerbahçe-Trabzonspor maçı öncesinde iki kulübün yaptığı açıklamalara Türkiye Futbol Federasyonu da katıldı! TFF, bordo-mavili takımın başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun hakem Bülent Yıldırım’ı araması üzerine ‘Örneği görülmemiştir’ diyerek bir açıklama yaptı.

SON AÇIKLAMA FENERBAHÇE’DEN / “İNANCIMIZ TAM…”

İŞTE TFF’NİN AÇIKLAMASI;

“Trabzonspor Kulübü Başkanı Sayın İbrahim Hacıosmanoğlu’nun hafta sonu oynanacak Fenerbahçe A.Ş.-Trabzonspor A.Ş. maçının hakemi Bülent Yıldırım’ı telefonla arayarak görüşmesi, futbolumuzda örneği görülmemiş bir olaydır.

TRABZONSPOR’UN AÇIKLAMASI

Hakemimiz, Sayın İbrahim Hacıosmanoğlu’nun kendisini aramasının akabinde derhal Merkez Hakem Kurulu Başkanımızı arayarak durumu aktarmış ve kendisini bilgilendirmiştir.

“BÜLENT YILDIRIM’I ARADIM VE…”

Hakemlerimiz kulüp yöneticilerinin görüşleri ve müdahaleleriyle değil, Futbol Oyun Kuralları’yla hareket etmekte ve sadece sahada gördüklerini çalmaktadır. Bu nedenle hakemlerimizi etki altına almaya yönelik tüm hareketler anlamsızdır ve kesinlikle sonuçsuz kalacaktır.

FENERBAHÇE’NİN DÜN YAPTIĞI AÇIKLAMA

Bu olay göstermiştir ki hakemlerimize yönelik baskı kurma çabası, aklın ve vicdanın kabullenemeyeceği bir seviyeye gelmiştir.

Sık sık hak ve adalet söylemlerinde bulunan Sayın İbrahim Hacıosmanoğlu’nun bu davranışını şiddetle kınıyoruz. Türkiye’nin güzide kulüplerinden birinin başkanı olan Sayın Hacıosmanoğlu, konumunun hak ettiği saygıyı, kişisel olarak da hak etmek için bir an önce tavrını gözden geçirmeli ve başta hakem camiamız olmak üzere tüm futbol kamuoyundan özür dilemelidir.

Türk futboluyla ilgisi olsun olmasın herkesin bilmesi ve asla test etmeye kalkışmaması gereken bir gerçek varsa o da Türk futbolunda tek otorite ve yegane karar merciinin Türkiye Futbol Federasyonu olduğudur.

Kurumların saygınlığı her şeyin üstündedir, kişisel hesaplara alet edilmesine izin verilmeyecektir.”