SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Fenerbahçe’nin yıldızı gemileri yaktı

Fenerbahçe’nin yıldızı gemileri yaktı

Angel McCoughtry, Bourges deplasmanında coach Winnicki ile tartışıp sadece 13 dakika süre alınca İstanbul'a dönmedi.

Fransa deplasmanında Bourges'e yenilse de, Kadınlar Euroleague B Grubu'nda liderliğini devam ettiren Fenerbahçe'de Angel McCoughtry krizi yaşanıyor.

Sezon başından bu yana yıldızının bir türlü barışmadığı Coach Jacek Winnicki ile Fransa deplasmanında da tartışan ve ilk yarıda 13 dakika sahada kaldığı mücadelenin ikinci yarısında hiç süre alamayan McCoughtry, karşılaşma sonrasında bu karara büyük tepki gösterdi.

Sinirli hareketleriyle dikkat çeken ve takım uçağına binmeyen ABD'li oyuncu, Türkiye'ye dönmezken, dönüşünün ne zaman olacağı hakkında da bilgi vermedi. Bu gelişme üzerine Fenerbahçe yönetimi, bir süredir temasta olduğu Shavonte Zellous transferini bitirmek için düğmeye baskı ve geçtiğimiz sezon Galatasaray Odeabank'ta oynayan ve Fenerbahçe'ye karşı oynanan üç finalde de takımının galip gelmesinde büyük rolü bulunun ABD'li skorer ile anlaşmaya vardı.

Sarı-lacivertli ekibin Zellous transferini bitirerek, McCoughrty'e mesaj verdiği ve büyük olasılıkla ABD Milli Takımı'nda da forma giyen yıldız oyuncu ile yolların ayrılacağı belirtildi.

Milliyet