SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Bülent Yıldırım’ı aradım ve…”

Trabzonspor İbrahim Hacıosmanoğlu, Fenerbahçe ile oynanacak maçın hakemi Bülent Yıldırım'ı telefonla aradığını basın mensuplarına açıkladı.

Güncellenme: 16:17, 06/02/2015
“Bülent Yıldırım’ı aradım ve…”

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, “Büyük yatırımlar yaptık. Onların karşılığında hakem hatalarından kaybettiğimiz puanları sağır sultan bile biliyor ama ilgililer bilmiyorsa onlara hatırlatmak bizim görevimiz” dedi.

Hacıosmanoğlu, bordo-mavili takım ile İstanbul’a hareket etmeden önce, Trabzon Havalimanında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bir basın mensubunun, Fenerbahçe maçıyla ilgili yaptığı açıklamaları sorması üzerine Hacıosmanoğlu, “Söyleyecek bir şey yok. Bizim söylediğimiz lafın üzerinden 24 saat geçmeden bizi PFDK’ya sevk ediyorlar. Çok da etkilenmiyoruz. Bizim sözlerimizin manalarını anlarlarsa insanların bize teşekkür etmeleri lazım” diye konuştu.

Kendilerinin sadece sahada hakkaniyetli bir şekilde maçların yönetilmesini istediğini vurgulayan Hacıosmanoğlu, şöyle devam etti:

“Oyuncular sahaya 11 kişi çıkıyor, onlar mücadele etsin, kim alın terini dökerse, kim hak ederse o kazansın, dış etkenler ona etki etmesin diyoruz. Başka bir şey söylediğimiz yok bizim. Bugüne kadar canımız çok yandı. Büyük yatırımlar yaptık. Onların karşılığında hakem hatalarından kaybettiğimiz puanları sağır sultan bile biliyor ama ilgililer bilmiyorsa onlara hatırlatmak bizim görevimiz.”

Fenerbahçe maçında hakem hatası ile maç kaybetmeyeceklerini ifade eden Hacıosmanoğlu, şunları söyledi:

“Bu maçta da ‘hakem hatası ile maç kaybetmeyeceğiz’ dedik, hakem kararı ile kaybedeceğiz ama. Cezalı olduğumuz için maçı televizyondan izleyeceğiz, pozisyonların tekrarını daha rahat seyrediyorsun. Hakem arkadaşımıza rakip takımın dediği gibi biz de güveniyoruz. Bülent Yıldırım’ı aradım. Kendisiyle konuştuk. Sadece kendisinden kim hak ediyorsa onun kazanmasını sağlayacak yönetim göstermelerini istedik. Başka bir şey istemedik. Başkaları gibi hakkımız olmayanı bize versinler demiyoruz, biz o kültürden gelmiyoruz. Biz hakkına riayet eden insanlarız. Öyle bir toplumda yaşıyoruz. Bir oyun bu, oyun olduğunu unutmayalım ama sahada mücadele edenler kazansın. Onun dışındaki hiçbir etken sonucu etkileyecek bir ortam yaratmasın.”

HAKEM HATALARI

Hacıosmanoğlu, bugüne kadar hakem hatalarından dolayı çok canlarının yandığını kaydederek, “Ondan dolayı bunları söylüyoruz. Bu maçta da bariz hakem hataları ile maçı kaybedersek o maç bitmeyecek. Yetkili arkadaşlara da söyledim zaten, takım o dakikadan itibaren sahadan çekilip Trabzon’a gelecek. Ondan sonra bizim söylemlerimizi yanlış anlayıp da ona cevap verenler, özellikle Federasyon ve yetkilileri, ondan sonra kendi şapkalarını önüne koyup Türk futbolunu nasıl yönettiklerini kendileri düşünürler. Ondan sonra da Türk futbolunda gelişecek olayları onlarla beraber seyrederiz” dedi.

İbrahim Hacıosmanoğlu, bir gazetecinin “Bu konuda bir diyaloğunuz oldu mu” şeklindeki sorusunu ise şöyle yanıtladı:

“Herkesle konuştum. Bizim istediğimiz tek şey var, maçların sahada oynanıp, sahada bitmesini istiyoruz. Evet, hakem hataları olacak, bizler nasıl hata yapıyorsak hakemler de hata yapacak. Sadece bir örnek olsun diye veriyorum, Bursaspor bizden alınmasın, Bursa’da bizim bir oyuncumuz parmağının değdiği bir yerde penaltı veriliyor ama bizim şampiyonluk yarışındaki rakiplerimizin oyuncuları, sahada sevgilisi gibi sarılıyor oyunculara, penaltı verilmiyor. Söylemlerimizi yanlış anlayıp değerlendiren Federasyon yetkilileri varsa, eğer Allah korkuları, biraz vicdanları varsa o pozisyonları seyretsinler. Rakiplerimize nasıl penaltılar verildiğini veya onların aleyhine nasıl penaltılar verilmediğini, bizim aleyhimize nasıl penaltıların kolay verildiğini görüp de vicdanları rahatsız olmuyorsa, zaten o vicdanlara söylenecek bir şey yok. O zaman demek ki Türk futbolunun görmesi gereken eylemleri görmesi gerekiyor, biz de onları yapacağız.”

Yayınlanma Tarihi:15:08,