SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’den Trabzonspor açıklaması!

Fenerbahçe Kulübü, Trabzonspor ile 7 Şubat Cumartesi günü oynayacakları maç öncesi rakip takım kulübü başkanı ve yöneticilerinin açıklamalarına tepki gösterdi.

Güncellenme: 19:03, 05/02/2015
Fenerbahçe’den Trabzonspor açıklaması!

Fenerbahçe Kulübü, Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun ‘takımı sahadan çekerim’ sözleri üzerine bir açıklama yayınladı.

TAKIMI SAHADAN ÇEKERİM / İŞTE O HABER

Sarı-lacivertli kulüp, Cumartesi günü oynanacak olan mücadelenin hakemi Bülent Yıldırım’a güvendiklerini belirtirken, TFF’yi de göreve çağırdı.

Açıklama şöyle;

“Haftasonu oynanacak olan Fenerbahçe-Trabzonspor karşılaşması öncesinde, misafir takımın başkanı ve yöneticilerinin, maçın hakemini etkilemeye yönelik provokatif ve manipülasyon içeren açıklamaları tarafımızdan dikkatle takip edilmektedir.

Takımımıza karşı mücadele edecek olan takımların, sahamıza konuk olmadan önce hakemlerle ilgili yaptıkları açıklamaların artık süreklilik arz ettiğini düşünmekle birlikte, Türk Futbolu'nda ortamı germekten başka hiçbir amaca hizmet etmeyen bu tarz açıklamalar karşısında Türkiye Futbol Federasyonu ve kurullarını göreve davet ediyoruz.

Bununla birlikte, Merkez Hakem Kurulu tarafından bahse konu müsabakaya atanan ve Türk hakemlerinin içinde önemli bir değer olduğuna inandığımız Sayın Bülent Yıldırım'ın, söz konusu açıklamalar karşısında hiçbir baskı altında kalmayarak 2 takıma da hakkaniyetle yaklaşacağına olan inancımızı kamuoyuyla paylaşırız.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ”

Yayınlanma Tarihi:18:13,