SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Ligi’nin ilk haftasında Mersin İdmanyurdu-Beşiktaş arasında yapılan maçtan bu yana zemin sorunu nedeniyle tadilata alınan Mersin Stadyumu, yeniden taraftarlarla buluşuyor.

Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Beşiktaş maçının ardından yaşanan zemin sorunu nedeniyle sıkıntıyı giderebilmek adına alanında uzman 4 çim bakım firmasının kente davet edildiği belirtildi.

Yapılan inceleme ve görüşmelerin ardından firmalardan biriyle 31 Aralık 2014 tarihinde zeminin düzenlenmesi için anlaşma sağlandığı ifade edilen açıklamada bakım ve onarım çalışmalarında ise sona gelindiği vurgulandı.

Stadı bir an önce hazır hale getirip, Mersin İdmanyurdu ve taraftarlarının hizmetine sunmanın hedeflendiğine dikkat çekilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Havalandırma ve yeterli güneş ışığı almadığından dolayı açık statlara nazaran ‘arena’ olarak adlandırılan bu tip statlarda, çim konusunda tüm dünyada benzer sıkıntılar yaşanmaktadır. Stadın 8 Şubat 2015 tarihinde içeride oynanacak ilk maç olan Mersin İdmanyurdu-Kasımpaşa müsabakası için hazır hale getirilmesi planlanmıştır. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü mühendisleri tarafından çim sahanın kontrolü yapılarak müsabaka oynanmasına uygun olduğu tarafımıza bildirilmiştir. 8 Şubat 2015 tarihinde oynanacak Mersin İdmanyurdu-Kasımpaşa müsabakası için stat hazır durumdadır.”