SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Ziraat Türkiye Kupası’nda 0-0 berabere kaldıkları Gençlerbirliği maçına ilişkin, “Herhalde oyunla ilgili söylenecek tek şey var. Herkes istediği kadarını aldı” dedi.

Kocaman, Gençlerbirliği’nin Konya’ya gelmeden önce gruptan çıkmayı ve liderliği garantilediğini hatırlatarak, Konyaspor’un gruba kötü başladığını söyledi.

Kocaman şunları kaydetti;

“Herhalde oyunla ilgili söylenecek tek şey var. Herkes istediği kadarını aldı. Grupta özellikle rakiplerimizin kendi aralarında oynadığı karşılaşmaların bize yaradı. Üçüncü maçtan sonra grubun içine tekrardan iddialı girdik.”

Giresunspor maçını kazanınca gruptan çıkma ihtimallerinin Gençlerbirliği müsabakasına kaldığını anlatan Kocaman, şöyle devam etti:

“Bu maçta alınacak bir beraberlik yetiyordu, ancak bütün maçı kazanmak için oynadık. Çok fazlasıyla pozisyona girdik. Lig standardında bir maç oynamaya çalıştık. Maçı kazanmayı çok istedik ancak başaramadık. İstediğimizi elde ettik, son derece mutluyuz.”

Gençlerbirliği cephesi

Gençlerbirliği Yardımcı Antrenörü Naci Şensoy da, Torku Konyaspor maçının kendileri için prestij maçı olduğunu belirterek şunları söyledi;

“Umarım Gençlerbirliği’ne yakışır şekilde mücadele ettik. Bir puanı almak bizim için önemliydi. Bu genç kadromuzun özgüvenini kazanması için bu maça çıktık. Umarım bu 1 puan özgüvenimizi geri getirir. Önümüzde bekleyen çok önemli maçlar var. İnşallah bu maçlarda istediğimiz sonuçları alırız.”