SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Maddi kriz içindeki Galatasaray ara transfer döneminde transfer yapamadı. Elden çıkarması gereken isimleri bile kadroda tuttu.

Ancak sezon sonunda durum biraz farklı olacak. Takımdan ayrılacak isimlerin yerine yeni transferler yapılacak. Millet Gazetesi’nde yer alan haberde bu isimlerden birinin Andre-Pierre Gignac olduğu belirtildi.

Galatasaray, Kasım ayında Fransız oyuncu için girişimde bulunmuş; hatta Anderlecht maçı öncesi futbolcunun menajeri Alfred Obrou ile bire bir temas kurmuştu. Gignac-Galatasaray flörtü Mayıs ayı beklemeden nikah masasında resmiyet kazanacak gibi görünüyor.

“MAYIS'I BEKLEMEYELİM”

Sezon sonunda Marsilya ile sözleşmesi bitecek Gignac yıllık 2.5 milyon Euro para talep etmişti. Bonservis ve imza parası sarı-kırmızılı kulübün boyunu aşınca transfer rafa kalkmıştı.

Aralık ve Ocak ayı içerisinde Inter ve Napoli de futbolcu için nabız yoklamış ancak parasal konulardaki sıkıntı nedeniyle anlaşma sağlanamamıştı. Son olarak Futbol Takımı İdari Menajeri Cenk Ergün, Gignac’ın menajeri Alfred Obrou’yu telefonla aradı ve “Daha önce yeni yönetimi bekleyeceğimizi söylemiştik ama Gignac için geç kalmak istemiyoruz. Mayıs ayını beklemeyelim. Gelin İstanbul’a şartları konuşalım” dedi.

ATMAYA DEVAM EDİYOR

Gignac, bu sezon Marsilya’da 24 resmi maçta 16 gol attı. 2008-09’da Toulouse’un ‘ligde en fazla gol atan oyuncusu’ olarak tarihe geçti. Aynı sezon 24 golle gol kralı oldu.

Gignac, Marsilya’da 2.4 milyon Euro net para kazanıyor. Kulübüyle 2015-16 sezonu öncesi nikah tazelemeye ise yanaşmıyor. Birçok kulüple ismi anılan oyuncu Fransız basınına “Rusya ve Türkiye’de oynayabilirim” mesajları veriyor.

Yayınlanma Tarihi:09:53,