SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bordo-Mavili ekibin teknik direktörü Ersun Yanal'ın, Fenerbahçe'yi yakından tanıması, Şükrü Saracoğlu Stadı'nın atmosferine alışık olması, Kartal için bir dezavantaj olarak duruyor. Ancak Yanal için “Benim hocalığımı görecek” sözünü kullanan deneyimli çalıştırıcı, ligde 7 maçlık kazanma serisi sırasında oyun sistemlerini rakip hocaların bir türlü çözememesini bir koz olarak kullanmak istiyor.

Bu konuyla ilgili olarak, “Biz oyun içinde oyun üretiyoruz. Rakibimiz oyun planımızı çözmeye uğraşırken, bizse diğer bir silahımızı kullanıp, rakibimizi ummadığı yerden vuruyoruz. Maç sonunda ise mağlup takımın hocaları, ‘Sahada çok farklı bir Fenerbahçe vardı. Oyun sistemlerini bir türlü çözemedik' diyerek, bizim ne kadar farklı oynadığımızı dile getiriyorlar” ifadesini kullandı.

KANATLAR DA ETKİLİ KULLANILACAK

Karadeniz ekibine karşı tuzakları da hazırlayan Kartal, hücumda Diego Ribas, Moussa Sow ve Emmanuel Emenike üçgeni üzerinde duruyor. Diego'yu merkezde oynatan Sarı-Lacivertliler'in hocası, Emenike ile Sow'u, hem kanatlarda hem de gol bölgesinde pozisyon değişerek oynatmayı planlıyor. Fanatik’te yer alan habere görei tabii ki Bordo- Mavililer'e karşı tek tuzak bu değil. Kanatlarda Caner Erkin ve Gökhan Gönül'ü de etkili kullanmayı düşünen Kartal, savunmasına da önlem aldı. Rakibin tehlikeli silahı Cardozo'yu, Alves-Egemen ikilisi kontrol edecek. Erkan Zengin, sürekli kontrol altında tutulacak, Mehmet Ekici'nin oyun kurmasına izin verilmeyecek.