SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Buruk’un yüzü güldü

Buruk’un yüzü güldü

Gaziantepspor Teknik Direktörü Okan Buruk, "Kazandığımız için sevinçliyiz" dedi.

Ziraat Türkiye Kupası’nda Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’u 3-1 yenen Gaziantepspor’un teknik direktörü Okan Buruk, kazandıkları için sevinçli olduklarını söyledi.

Buruk, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, kırmızı-siyahlı forma giyildiği sürece her maçın önemli olduğunu belirtti.

Maça da bu düşünceyle çıktıklarını ifade eden Buruk, kupa maçlarının hafta içerisindeki hazırlık çalışmalarını böldüğü için iki takım açısından da sıkıntı oluşturduğuna işaret etti.

Her iki takımın da maç öncesinde kupa adına iddiasının kalmadığını hatırlatan Buruk, şöyle konuştu: “O yüzden bu maça çıkmak muhtemelen iki takımın hocası için de çok zordu. Tabi ki bu maçın artısı da oldu. Yeni gelen oyuncularımızı oynatma ve performansını görme şansımız oldu. Son haftalarda oynamayan veya az oynayan oyuncularımızı da gördük. Bu anlamda verimli bir gün oldu. Kazandığımız için sevinçliyiz. İnşallah bundan sonra ligde hem biz hem de Gaziantep Büyükşehir Belediyespor, Gaziantep’e yakışır performans ortaya koyar.”

“Şükür bugün zulüm bitti”

Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Hakan Kutlu da her kupa maçından sonra kupada iddialı olmadıklarını dile getirdiğini hatırlattı.

Göreve geldiği günden beri kupada, forma şansı bulamayan veya altyapıdaki futbolculara şans vermeyi tercih etmediğini aktaran Kutlu, “İşin en başında ben olsaydım, kupada bu kadar ilerlemezdim. Çünkü biz lig hedefiyle kurulmuş ve o doğrultuda yürüyen bir takımız. Kupa maçı gerçekten bizim için zulüm. Çünkü kadromuz her iki tarafı götürmeye müsait değil. Şükür bugün zulüm bitti” diye konuştu.