SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
“Bana ana avrat küfür etti”

“Bana ana avrat küfür etti”

İspanya’da yaşayan gazeteci Mehmet Çiftci, Arif Erdem’in Real Sociedad forması giydiği dönemde yaptığı bir haber nedeniyle telefon açarak kendisine ana avrat küfür ettiğini açıkladı.

İspanya'da yaşayan ve Doğan Haber Ajansı temsilciliği yapan Mehmet Çiftçi, yıllar sonra önemli bir itirafta bulundu. Radyospor'da Arda Turan'ın İngiltere'ye transfer olacağı iddiaları hakkında konuşan Mehmet Çiftçi, “Şimdi söyleyeceklerim belki Arda'nın hoşuna gitmeyecek. Yayında sonra belki beni arayıp sitem edecek. Çünkü daha önce yaptı ama hakeme krampon fırlatması burada büyük tepki yarattı. Özür de dilemeyince bu tepki daha da arttı. İspanya'da kalacağına inancım azaldı. Atletico Madrid, Arda'yı satacaktır” dedi.

ARİF ERDEM, BANA BULAŞMASIN DEMİŞ

Çiftçi, Arda geçmişte sizi arayıp, neden sitem etti şeklindeki soruyaysa yıllara sonra bir itirafta bulunarak anlattı. Çiftçi “Arda bir maça sakat olduğu için çıkmadı. O sırada gece kulübüne gittiğine dair haberler çıktı. Ben de bunu servis edince beni arayıp, ‘niye bunu yaptın?' diye tepki gösterdi. Hatta Arif Erdem'in kendisine bana bulaşmaması yönünde tavsiyede bulunduğunu ve benimle röportaj yapmayacağını söyledi. Ben de sen bilirsin dedim. Ben doğru olan bir haberi geçmiştim. Buna rağmen bunlar oldu” dedi.

BANA KÜFÜR ETTİ

Real Sociedad forması giydiği dönemde Arif Erdem'in kendisine telefon açıp ana avrat küfür ettiğini anlatan Çiftci, “Arif Erdem, Arda'ya bana bulaşmaması yönünde nasihatta bulunmuş. Bunu Arda söyledi. Arif Erdem, Real Sociedad'ta oynarken  bir haber nedeniyle beni arayıp ana avrat küfür etti. Onun yerine ben utandım. O haber de doğruydu” diye konuştu.