SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Oynamadan 5 milyon 700 bin TL

Galatasaray'ın sezon başından bu yana kullanamadığı ve Prandelli'nin yerine gelen Hamza Hamzaoğlu'nun da kendilerinden kulüp bulmalarını istediği Emmanuel Eboue, Engin Baytar ve Gökhan Zan transferin son gününde de takımdan ayrılmadı. Böylece yarım sezon için toplam 5 milyon 700 bin TL'lik maliyetleri bulunan 3 oyuncu için sezon sonuna kadar ödenecek rakam 11 milyon 400 bin TL'ye çıktı.

Güncellenme: 10:42, 03/02/2015
Oynamadan 5 milyon 700 bin TL

Ünal Aysal yönetiminin TFF’ye 9. yabancı olarak bildirmesi sebebiyle lisans çıkarılamayan ancak yıllık 2.2 milyon Euro’luk ücreti nedeniyle gitmeyi de reddeden Fildişi Sahilli Eboue, A2 takımıyla antrenmanlara çıkmaya devam ediyor.

SERBEST KALIYORLAR

Geçen 4 ayda 1 dakika bile oynamadan parasını alan Eboue, sezon sonunda istediği kulübe bedavaya transfer olabilecek. Aynı şekilde yıllık 1.1 milyon dolar garanti ücretlere oynayan Engin Baytar ve Gökhan Zan da Haziran’da kontratları biteceği için bonservislerini alarak istedikleri kulübe gidebilecek.

Transferin son gününde Anadolu’dan gelen teklifleri reddeden iki oyuncu, ikinci yarı için geriye kalan 550’şer bin dolarlık garanti ücretlerini alacak. Engin’in geri dönüşünü yönetim veto etmiş, uzun süredir oynamayan Gökhan’la yaşanan kriz de çözülememişti.