SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Uluç, Galatasaray’ın savunma sorununa dikkat çekerken Bursaspor maçında yenilen goller için çok konuşulacak bir benzetmede bulundu.

İşte Hıncal Uluç’un açıklamalarından dikkat çekenler:

“Galatasaray’ı açık seçik Hamza Hamzaoğlu yönetmiyor. Galatasaray’ı yöneten bir dış güç var, bir emirle Sabri’yi takıma aldıran, Gökhan’ı da kadroya dahi aldırmayan. Bu dış gücün temsilcisi Abdurrahim Albayrak. Hamza’ya ‘Alacaksın Sabri’yi’ dedi, 3 günde Sabri’yi kadroya aldı. Gökhan Zan için ‘Ayağını uzatmış yatıyor’ dedi ve Hamza, Gökhan’ın adını telaffuz edemiyor. Kaç haftadır ben yazıyorum ve konuşuyorum. Hamza beni de tanır. İyi niyetimi de bilir. En azından telefon edip ‘Ya Hıncal abi Gökhan’ın durumu şudur’ ya da bir açıklama da yapabilir. Hayır!.. Çünkü Gökhan’ı kötülerse yalan söyleyeceğini biliyor. Yalan söylememek için de susmayı tercih ediyor. Chedjou’nun bu kadar döküldüğü maçta, Serdar Aziz de ‘Galatasaray’ın talip olduğu Serdar Aziz bu mu ya!’ dedirtti. Sonra sen eğer hala Serdar Aziz ve Chedjou’yu konuşup Gökhan Zan’ı telaffuz edemiyorsan Hamza Hoca, Galatasaray’ı sen yönetmiyorsun demektir. Açık!..”

“Gol pozisyonuna bir bakın. Bursasporlu Belluschi savunmanın arkasına topu attığında Volkan, Koray Günter’in 5 metre arkasında. Yani görüntüye göre o topa Koray’dan başkasının yetişmesine imkân yok. Volkan golü atarken Volkan, Koray’ın 5 metre önünde. Yani bir pasa koşuşta 30 metrelik bir koşuda 10 metre geçmiş. Sürat farkına bakar mısın? Tam cepheden Chedjou, Koray ile Volkan’ı görüyor ve Volkan’ın nasıl geçtiğini ve Koray’ın nasıl seyrettiğini de görüyor. Akıllı bir stoper kademeye girer. Chedjou da kademeye girmiyor. Yani gerek Koray gerek Chedjou eskortluk bile yapmadılar. Galatasaray’ın iki stoperi bunlar. Volkan’a ‘Gel kardeşim sen bu golü at’ dediler. Şimdi bu gol Galatasaray – Bursaspor maçının 90+5’inci dakikasında olsa, Bursa bu maçı kazanıp Fenerbahçe’yi geçip şampiyon olsa Türkiye’de hiç kimseye bu golün şike olmadığı anlatılamazdı, ‘Galatasaray bu golü öyle bir yedi ki Fenerbahçe şampiyon olmasın’ diye. Herkes öyle derdi. İki tane Galatasaray’ın stoperi bir tek adamı ve bu kadar gerilerden gelen bir adamı durdurmaya teşebbüs dahi etmiyorlar. Bu tam şike kokusu. Hamza Hoca diyor ki ‘Ben stoperlerimden memnunum.'”