SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

DIŞ HABERLER

İtalya Serie A’da mücadele eden Sampdoria’nın devre arası transfer döneminde Everton’dan kadrosuna kattığı Samuel Eto’o, henüz imza atmasının üzerinden bir hafta geçmeden krize neden olmuştu. Eto’o, Teknik Direktör Sinisa Mihajlovic’in Torino deplasmanında aldığı farklı mağlubiyet nedeniyle takıma verdiği çift idman cezasına uymayarak tesisleri terk etmişti.

Bunun üzerine acil toplanan Sampdoria yönetimi, Kamerunlu futbolcu ile Mihajlovic’i arasındaki buzları eritme kararı aldı. Eto’o’nun yaptığı hareket sonrası kadro dışı kalmamasını isteyen Başkan Massimo Ferrero, Mihajlovic’i ikna etti. Golcü futbolcu bunun üzerine bu sabah tesislere gelerek takımın antrenmanına katıldı.

Ancak Mihajlovic, Eto’o’yu kadro dışı bırakmamak için bir şart koştu. Yapılan hareketin kendisinden çok takıma saygısızlık olarak gören Sırp çalıştırıcı, Kamerunlu futbolcuyu ancak arkadaşlarından özür dilemesi halinde affedebileceğini belirtti. Eto’o da antrenmandan önce takım arkadaşlarından tek tek özür dileyerek, Mihajlovic’in gönlünü aldı.

Yayınlanma Tarihi:12:10,