SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Roberto Carlos, Ziraat Türkiye Kupası’nda Trabzonspor karşısında aldıkları 2-0’lık mağlubiyetle kupaya veda etmelerine ilişkin, “Futbolculara felsefemi ve sistemimi göstermek için daha çok fırsatım olacak. Aslında görevim bugünden itibaren başlıyor” dedi.

Carlos, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, Ziraat Türkiye Kupası’nın kendileri için önemli bir mücadele alanı olduğunu, ancak istediklerini alamadıklarını ifade etti.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Carlos, maçı kaybetmelerinde Gekas’ın penaltı kaçırması da dikkate alındığında oyuncuların psikolojik durumlarının etkili olup olmadığının sorulması üzerine şunları söyledi:

“Gekas penaltıyı kullandı, top kaleciden döndü, tekrar şansını denedi ama olmadı. Aramızda herhangi bir problem yok. Bundan sonra daha da rahat olacak bizim için. Sadece pazardan pazara maçlar olacağı için futbolcuların daha fazla dinlenme şansı olacak. Futbolculara felsefemi ve sistemimi göstermek için daha çok fırsatım olacak. Aslında görevim bugünden itibaren başlıyor.”

Carlos, ligde eski takımı Sivaspor karşısında oynayacakları maça ilişkin bir soru üzerine, “Şu anda Akhisar Belediyespor’un hocasıyım. Sivas’ta 1,5 yıl içerisinde çok iyi günlerimiz geçti. Oradan ayrılmak istedim çünkü bazı şeyler istediğim gibi gitmiyordu. Bu hafta Akhisar Belediyespor ile oraya kazanmaya gideceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

“Transferde Avrupa hedefiyle hareket ediyorum”

Carlos, Akhisar Belediyespor’un 11 oyuncu transferi yapmasına ilişkin yapılan eleştirilerin hatırlatılması üzerine de göreve geldiğinde takımda kaliteli futbolcuların olduğunu, ancak kendisinin Akhisar Belediyespor’a kazanma arzusu daha fazla olan futbolcular getirdiğini ifade etti.

Takıma yapılan takviyelerin hazırlık olarak görülmesi gerektiğini dile getiren Carlos, şöyle devam etti:

“Sezon sonunda takımı Avrupa kupalarında görmek istiyorsam kaliteli futbolcular getirmem gerekiyor. Bu hem Akhisar Belediyespor’un geleceği için iyi bir yatırım. Bu sene UEFA Avrupa Ligi’ne gideriz. Bir sonraki sene de UEFA Şampiyonlar Ligi’ne gideriz. Ben başarılı olmak için buradayım. Sadece ligde kalabilmek için gelmedim. Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş’a karşı yarışacağız. Şimdiden size söz veriyorum, Akhisar Belediyspor daha yukarılarda olacak.”