SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Canik Belediye hazırlıklara başladı

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde hafta sonu sahasında Mersin Büyükşehir Belediyespor'u ağırlayacak olan Samsun Canik Belediyespor karşılaşmanın hazırlıklarına başladı

Güncellenme: 17:35, 03/02/2015
Canik Belediye hazırlıklara başladı

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde mücadele eden Samsun Canik Belediyespor, hafta sonu sahasında ağırlayacağı Mersin Büyükşehir Belediyespor maçının hazırlıklarına başladı.

Turuncu-siyahlı ekip, Hasan Doğan Spor Salonu’nda başantrenör Ekin Baş yönetimindeki antrenmanda, ısınma şutları ve esneme hareketlerinin taktik ve kuvvet çalışmasıyla hücum ve savunma organizasyonları gerçekleştirdi.

Baş, yaptığı açıklamada, saha içinde sonuna kadar mücadele eden, oyunu bırakmayan bir basketbol oynadıklarını belirterek, hedeflerinin öncelikle ligde kalıp daha sonra play-off’u zorlamak olduğunu söyledi.

İyi bir ekip olduklarını söyleyen Baş, şunları kaydetti:

“Biz burada aile gibiyiz. Sakat oyuncumuza bu maç oynama dediğimizde o bize ‘Koç bir ayağım tutmasa diğer ayağımla devam ederim’ diyor. Bu amatör ruh bizim takımda çok şükür var. Çok paralar harcayıp çok büyük isimlerle çalışan birçok kulüpte bu anlayış yok. Sadece profesyonellik yok takımda, amatör ruh da var.”