SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

DIŞ HABERLER

İspanya La Liga’da Atletico Madrid forması giyen Arda Turan, İngiliz basınında günün konusu oldu.

Avrupa’da devre arası transfer dönemi bugün sona erecek. Tüm takımlar kadrolarında eksik buldukları bölgelere takviye yapmak için son ana kadar çalışacak. Menajerlerin futbolcularını pazarlamak için yaptıkları yoğun çabalar nedeniyle kulüplerin telefonları günün son anlarına kadar susmayacak.

Bütün bu yoğunluğa rağmen ara transfer döneminin son gününde çok büyük bir transfer bombası beklenmiyor. Ancak Daily Star gazetesinin haberi, gündemi bir anda değiştirdi. Habere göre Atletico Madrid’in yıldızı Arda Turan’ın transferin son gününde takımından ayrılabilir.

Liverpool ve Arsenal’in monitöründe olan Arda Turan için iki kulüp Atletico Madrid’in kapısını çalmak üzereydi. Ancak milli futbolcunun İspanya Kral Kupası’nda kramponunu hakeme doğru fırlatması, iki ekibin de geri adım atmasına neden oldu. Bu hareketi olumlu karşılamayan Arsene Wenger ve Brendan Rodgers, yıldız futbolcunun biraz da gözlemlenmesi gerektiği sonucuna vardı.

Ancak gazeteye göre Arda Turan’ın talipleri Liverpool ve Arsenal ile sınırlı değil. Avrupa’nın birçok devi başarılı orta saha oyuncusunu yakından takip ediyor. Paris Saint-Germain, Borussia Dortmund, Inter Milan, AC Milan ve Roma, Arda Turan’ın menajeri ile temas kurarak görüşmelere başladı. Arda Turan’ın taleplerini öğrenen kulüpler, ara transfer döneminin son gününde Atletico Madrid’in kapısını çalabilir. 

Gazete, Arda Turan transferi için kulüplerin 22 milyon pound civarında bir rakamı gözden çıkarmaları gerektiğini belirtti.

Yayınlanma Tarihi:15:09,