SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Obradovic’ten oyuncularına tebrik

Obradovic’ten oyuncularına tebrik

Obradovic, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, oynadıkları maçı kazandıkları için mutlu oldukları belirtti ve oyuncularını tebrik etti.

Fenerbahçe Ülker Başantrenörü Zeljko Obradovic, Türkiye Basketbol Ligi’nde 71-59 galip geldikleri Royal Halı Gaziantep maçına ilişkin “İyi bir maç oynadık, oyuncularımı tebrik ediyorum” dedi.

Ligin ilk yarısında evlerinde yaptıkları maçı kaybettiklerini hatırlatan Obradovic, “Büyük bir moral ve konsantrasyonla geldik. Maça da iyi başladık. İkinci çeyrekte rahatladık. Rakibimiz iyi bir takım. Sonuç olarak iyi bir maç oynadık, oyuncularımı tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Her maçın kendileri için önemli olduğunu kaydeden Obradovic, bundan sonraki maçlara da bu konsantrasyonla çıkmak istediklerini söyledi.

ROYAL HALI GAZİANTEP CEPHESİ

Royal Halı Gaziantep Başantrenörü Jurij Zdovc ise Fenerbahçe Ülker’in ilk maçın rövanşını almak için geldiğini dile getirdi.

Maça iyi başlamadıklarını ancak sonradan toparlandıklarını aktaran Zdovc, şöyle devam etti:

“Maç her sonuca açıktı. Son periyotta farkı 6-7 sayıya kadar indirdik. Performanstan memnun değilim tabiki. Bazı zayıflıklarımız oldu, onları da görmüş olduk. Hücumda çok bencil oynadık. Şut atmadan önce kötü kararlarımız oldu.”

Fenerbahçe Ülker’den sonra ligin büyük takımlarıyla yapacakları maçları kaybetmeyeceklerini iddia eden Zdovc, hedeflerinin bundan sonra yukarılara tırmanmak olduğunu vurguladı.