SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Eğer bu sezon şampiyon olursak…’

Beşiktaş’ın golcüsü, bilinmeyenlerini ve hedeflerini FourFourTwo’nun Şubat sayısında Hilal Gülyurt’a açıkladı. Demba Ba’nın açıklamaları arasında en çok dikkat çekeni ise şu oldu: Şampiyon olursak taraftarlarımızı Sultanahmet Camii’nde sabah namazına bekliyorum! Ama özellikle sabah namazına. Biz o kadar uğraşıp şampiyon olduktan sonra onlar da bir sabah erken kalksın artık!

Güncellenme: 14:18, 02/02/2015
‘Eğer bu sezon şampiyon olursak…’

Sıradan bir günün nasıl geçiyor?

Gün doğarken namaz kılmak için uyanıp camiye gidiyorum. Eve dönüp biraz daha uyuyup antrenman için yeniden kalkıyorum. Antrenmandan dönüp uyuyorum, uyandığımda eşimle ve çocuklarımla vakit geçiriyorum. Arada namazlar var tabii ki. Akşam eve dönüyorum ve tabii ki yine uyuyorum!

Twitter'dan bir takipçin sana “Sabah namazına kalkamıyorum, beni uyandırır mısın?” demişti. Sen de “Numaranı ver” dedin. Onu aradın mı? Aradım (gülüyor)! Sabah namazına çok yakın bir vakitte kalktım. Aklıma hemen o geldi. Apar topar evden çıktım, hızlı hızlı camiye yürürken verdiği numarayı sürekli aradım. Aradım, aradım, aradım, cevap vermedi! Galiba yanlış bir numara yazmış.

Beşiktaş'ın şampiyonluk yolundaki avantajları neler? Takımın oyun ve oyuncu kalitesi. Bir de ona iyi görünmek için söylediğimi düşünebilirsin ama Slaven Bilic bence ligin en iyi teknik direktörü. Onu da, Beşiktaş'ı da çok sevdim. Beşiktaşlıların haricinde bizim şampiyon olacağımıza inanan kimse yok. Bence hak ettiğimiz saygıyı görmüyoruz. Galatasaray ve Fenerbahçe yaptıklarıyla daha fazla takdir görüyor. Stat konusunda yaşadıklarımız düşünüldüğünde daha fazlasını hak ettiğimizi düşünüyorum.

Bütün bunlara rağmen şampiyon olursanız nasıl kutlayacaksın? Şampiyon olursak taraftarlarımızı Sultanahmet Camii'nde sabah namazına bekliyorum! Ama özellikle sabah namazına. Biz o kadar uğraşıp şampiyon olduktan sonra onlar da bir sabah erken kalksın artık!

Şampiyon olursak taraftarlarımızı Sultanahmet Camii'nde sabah namazına bekliyorum!

Her gün yediğin, içtiğin bir şey var mı? Sana iyi geldiğini düşündüğün bir şey… Takıntılı olduğum tek bir şey yok ama bir şeyi çok seversem en az bir hafta boyunca aynısını yerim. Bir haftanın sonunda keserim, daha da yemem.

Türkiye'de hangi yemeklere takmıştın? Geldiğimde yaklaşık bir 10 gün sadece döner yedim. Sonra Mersin deplasmanına gittiğimizde tantuniyi keşfettim. İstanbul'a dönünce bir hafta tantuni yedim!