SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Atamazsan atarlar

2 Şubat 2015

SON yıllarda izlediğim en kaliteli maç oynandı. Özellikle karşılaşmanın ilk 20-25 dakikası hem tempo hem de pozisyonlar açısından çok zengindi. Futbolda bazen bunlar olur. Hep deriz ya ‘Yakaladığın pozisyonları değerlendiremezsen maçı kazanma şansın çok zordur' diye. Kısacası atamazsan atarlar. Bunu hem Bursaspor için hem de hakem Fırat Aydınus için söylüyorum. Çünkü Fırat da Melo'yu ikinci sarı karttan atamadı. Ve neticesinde de maçın sonucuna etki eden bir hataya imza attı. Bursaspor da Bakambu ile kaleciyle karşı karşıya yakalamış olduğu birçok pozisyonu değerlendiremedi.

BURADA Bakambu'nun ne kadar beceriksizliği varsa Muslera'nın da o kadar çok doğru yaptığı işler vardı. Eğer bu fırsatları gole çevirmiş olsalardı maç ilk yarıda Bursaspor lehine farka giderdi. Şenol Güneş bu Bakambu'ya bu kadar nasıl tahammül etti anlamak mümkün değil. Yeşil-beyazlılardaki en problem gol yollarındaydı. Onun dışında mükemmel bir performans ortaya koydular. Melo Aydınus'a şükretsin

BURSASPORLU Volkan'ın son dakikalardaki anlamsız elle oynama harekete olmasaydı yine de yeşil-beyazlılar maçtan 3 puanla ayrılırdı. Çünkü oyunun temposunu yakalamışlardı. G.Saray takımı tempolu oyundan uzak, orta saha ve savunmada önemli hatalar yapan bir görüntü çizdi. Bursaspor araya toplarla forvet oyuncularını pozisyona sokarken, sarı-kırmızılı oyuncular sadece bunu seyretmekle kaldılar. MELO yine çok istekliydi. Ama o da oyunda 90 dakika kaldığı için hakeme şükretmeli. Fırat Aydınus'un penaltı yorumu doğruydu ancak Melo'yu oyunda tutması onun bu çok başarılı yönetimini aldı, götürdü.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek