SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat’ın selefi Ünal Aysal ile ilgili sözleri kıyameti kopardı… Aysal’a destek olan isimler ayağa kalkarken Yarsuvat’ın sözleri sonrasında Vatan Spor Müdür Yardımcısı Ayhan Turgut, Aysal’a ulaştı… Aysal’ın cevabı ise mevcut başkandan daha kısa ama daha çarpıcı oldu.

Öncelikle Yarsuvat’ın önceki gün sarfettiği sözlere bakalım… G.Saray’ın parasının çarçur edildiğini söyleyen Yarsuvat, “G.Saray bir boşluktaydı. Bir başkan istifa etmiş, kaçmıştı. Bunu G.Saray’a yakıştıramadığım için bu görevi yüklendim. G.Saray’ın gelirlerinin çarçur edildiğini gördük. 300 milyon TL girdi gözüküyor…

Ancak bunlar fazla fazla oyunculara verilmiş. Biliyorsunuz çilekler, şeftaliler, üzümler geldi gitti. G.Saray’ın mali kaynakları kötü kullanılmış. Kurumsallaşma bu şekilde yapılmaz. Başkan evde oturacak, kulübü profesyoneller idare edecek. Başkan geldiğinde profesyonellerden makas alacak… Böyle şey olmaz. Benden önceki dönemde böyleydi” ifadeleri ile Ünal Aysal’ı hedefine koymuştu.

AZ AMA ÖZ KONUŞTU

İşte bu açıklamaların ardından gözler Ünal Aysal’ın vereceği yanıta Vatan, Aysal’a ulaştı… Aysal, “Bu tip polemiklere asla girmek istemiyorum” dedikten sonra ise Duygun Yarsuvat’a ancak şu yanıtı verebileceğini söyledi: “Suskunluğum asaletimdendir. Her lafa verilecek bir cevabım var. Lakin, bir lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye.”

Aysal’ın yanıtının ardından halef-selef başkanlar arasındaki atışmanın hangi boyuta geleceği merak konusu fakat bu yaşananlar mayıs ayında yapılacak seçimin sert geçeceğinin sinyallerini veriyor.

Yayınlanma Tarihi:23:28,