SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Timsah Arena’da korkunç kaza!

1
2 Bursa'da iki gündür etkili olan lodos, Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Timsah Arena Stadı inşaatındaki vinci devirdi.
3 Bursa-İzmir Yolu üzerine büyük bir gürültüyle devrilen vinç, seyir halindeki ticari taksinin üzerine düşmesi sonucu taksi şoförü hayatını kaybetti, araçta bulunan bir yolcu ise ağır yaralandı.
4 Bursa'da saatteki hızı 70 kilometreyi bulan lodos, sabah 06.00 sıralarında Timsah Arena inşaatındaki vinci devirdi. Devasa vinçin düştüğü Nilüfer Deresi üzerindeki köprüde seyir halindeki Fatih Demirkıran (28) yönetiminde 16 T 5541 plakalı ticari taksi ezildi.
5 Kazada, ağır yaralanan araç sürücüsü Demirkıran, kaldırıldığı Çekirge Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetti, araçta bulunan Kübra A. ise tedavi altına alındı. Kaza sonucu İzmir ve Ankara istikametinde yol trafiğe kapandı.
6 Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Timsah Arena Stadı İnşaatındaki vincin kaldırılması için ekiplerin çalışmaları devam ediyor. Ekipler devrilen vinci kaynak makinaları parçalara ayırarak taşıyor.
7 Bu arada, vincin devrildiği istikamette bulunan Bursaray hafif raylı sistem hattında ise seferler yapılamaz oldu.