SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig’de Şanlıurfaspor ile 1-1 berabere kalan Adanaspor’un Teknik Direktörü Güvenç Kurtar, “Galip gelseydik daha üst taraflara gözümüzü dikecektik. Ama yine benim gözümde, ‘acaba ilk 6’ya girer miyiz?’ düşüncesi var” dedi.

Kurtar, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, ikinci yarı golü bulduktan sonra rakibin üzerilerine gelmesiyle çıktıkları kontrataklarda farkı açabilecek şanslar bulduklarını kaydetti.

Rakibin uzun boylu futbolcularına önlem alırken golü kısa boylu futbolcudan yemelerini futbolun bir cilvesi olarak değerlendiren Kurtar, “Galip gelseydik daha üst taraflara gözümüzü dikecektik. Ama yine benim gözümde ‘acaba ilk 6’ya girer miyiz?’ düşüncesi var. Çünkü iyi bir takım olduk. Gayet iyi oyuyoruz. İyi şeyler yapıyoruz, akıllı oynuyoruz. Bundan sonra önümüzdeki maçlarda bir seri yakalamamız lazım” diye konuştu.

LuaLua’nın transfer görüşmeleri

Kurtar, bir gazetecinin “LuaLua transferi ne durumda?” sorusuna, bu futbolcuyu kente getirdiklerini ve şuan otelde olduğunu söylei.

Futbolcunun menejeri ile de görüştüklerini, para dahil her şeyde anlaştıklarını anlatan Kurtar, şöyle devam etti:

“Her şeyde anlaştık, geldik tam tokalaşacağız ama Adanalı bir menejer var. İsmini söylemeyeyim. İyi, kaliteli bir ailenin çocuğuymuş ama bana göre karakteri bozuk birisi. Buna imzayı attırmadı. O buradayken ona takım aradı, takım buldu. Bunu da söyledi bize, itiraf etti. Biz buraya getirdik, o menejer ona takım buldu. Türkiye’de böyle bir ahlaksızlık var. Adanaspor camiasının buna bir şey yapması, kınaması lazım. Bunları ben kınıyorum, ayıplıyorum. Nasıl bir etik anlayışı, nasıl bir karakter, nasıl bir şey bilmiyorum. Bu, FIFA menejeri ise FIFA’ya şikayet etmek lazım. Her şey hazır, adam araya giriyor ve bunu da açıkca söylüyor. Öyle de bir karakteri var, karakteri yok yani.”