SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
“Ders almamız lazım”

“Ders almamız lazım”

Rıza Çalımbay, kaybettikler Beşiktaş maçından sonra konuştu.

Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Rıza Çalımbay da güzel bir maç olduğunu, iki takımın da kazanmak için oynadığını belirterek, “Beşiktaş’a karşı ne yapmamız gerekiyorsa, ilk yarı yaptık. Dikkat etmemiz gereken şeylerden goller yedik” dedi.

Çalımbay, Beşiktaş’ın iyi ve oyunun kaderini değiştirecek isimlere sahip olduğunu vurgulayarak, “İkinci yarı yaptığımız taktik ve oyuncu değişikliklerinden sonra golü bulduk. Beklemediğimiz ve her şeyi oturttuğumuz anda gol yedik. Beşiktaş’a boşluk verirsen gol yersin” değerlendirmesinde bulundu.

Son 5 maçın 4’ünü deplasmanda Fenerbahçe, Galatasaray, İstanbul Başakşehir ve Beşiktaş ile oynadıklarını hatırlatan Çalımbay, “Artık sahamıza dönüyoruz. Oynadığımız maçlardan ders almamız gerekiyor. Transfer yasağı nedeniyle oyuncu takviyesi yapamadık. Kafamda birkaç isim vardı. Buraya takviye yapabilseydik, maçı kurtaracak oyuncu alabilseydik her şey farklı olacaktı. Yapacak bir şey yok, bu kadroyla yolumuza devam edeceğiz. Oyuncularıma inanıyor ve güveniyorum, ligi iyi bir yerde bitireceğiz” şeklinde konuştu.