SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Bunu hadsizlik olarak görüyorum’

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, siyah-beyazlı kulübün Tolgay Arslan transferinde duruşundan sapmadığını söyledi. Ayrıca Beşiktaş Kulübü Başkanı, Aziz Yıldırım'ın havuzdan çıkma konusu hakkındaki açıklamalarına da çok sert bir dille cevap verdi.

Güncellenme: 19:04, 01/02/2015
‘Bunu hadsizlik olarak görüyorum’

Orman, Beşiktaş-Mersin İdmanyurdu maçının devre arasında Tolgay Arslan’ın transferiyle ilgili gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş’ın kurumsal bir yapı içinde her şeyi planlı yürüttüğüne dikkati çeken Orman, “Beşiktaş ve Trabzonspor uzun senelerdir dostukları olan iki camia. Bazı konular yanlış anlaşıldı. Hareketlerimizi kulüp menfaatine göre yaparız. Bazen başkan veya yöneticiler, kendi hırslarına yenilip kulüpleri için zararlı olsa bile yüksek bedeller ödeyerek, taraftarlarına popülarite sunmak için hareket edebilirler. Tolgay Arslan transferiyle alakalı hiçbir zaman böyle bir tutum içine girmedik” diye konuştu.

Fikret Orman, Tolgay’ın uzun zamandır takip ettiklerini dile getirerek, şöyle devam etti: “Tolgay’ı yaklaşık 2,5 senede 3 defa canlı izledim. Scout ekibimiz de Tolgay’ı izledi. Ona göre görüşmelere çok önceden başladık, sonrasında transfer gerçekleşti. Bu transferde hiçbir fiyat artırımında bulunmadık, hırs içinde olmadık. ‘Amacımız Trabzonspor’u ezmek değil’ derken burada fiyat artırımı yapmadık. Trabzonspor’un girmiş olduğu işe sonradan girmedik. Hepsi bizim planladığımız şeylerdi. Beşiktaş, Tolgay transferinde duruşundan, çizgisinden sapmadan hareket etmiştir.”

“Beşiktaş’ı kullandırtmayız”

Bir oyuncu transferi ve yönetici açıklamalarıyla iki camianın karşı karşıya gelemeyecek kadar derin bir dostluğa sahip olduğunu vurgulayan Orman, “Konya’da oynadığımız maça Trabzonspor yönetiminin onay verdiğini unutmuş değilim. Hiçbir transferde rakibimizle didişmek değil, kendi stratejimizi kullanıyoruz. Bu stratejimizde ne fiyat artırımına gideriz ne de araya gireriz. Beşiktaş’ı kullandırtmayız. Beşiktaş amaç olacak bir kulüp, araç olacak bir kulüp değil. Transferde araç olmayız” değerlendirmesinde bulundu.

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ile görüştüğünü anlatan başkan Orman, şu ifadeleri kullandı: “Trabzonspor Başkanı beni aradı. Avustralya’daydım, gece olduğu için uyuyordum. Kendisine ‘kalkınca ararım’ dedim. Kalktığımda ise İstanbul’da geceydi. Sonra Hacıosmanoğlu’nu aradım ve konuştuk. Beşiktaş ile dostluklarının çok önemli olduğunu söyledi. Hiçbir kulüple bugüne kadar şahsi egolarımızı tatmin etmek için çatışmaya girmeyiz.”

Fikret Orman, Hacıosmanoğlu ve Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi arasındaki görüşmelerin doğru yansıtılmadığını belirterek, “İkinci başkanımla birçok mevzuyu aramızda paylaşırız. Hemen hemen her konuyu istişare ederiz. Tolgay transferinde verdiğimiz parayı beraber konuştuk. Strateji oluşturduğumuz yöneticim. ‘Acaba oyuncuya biraz fazla mı fiyat öneriyoruz?’ diye aramızda tartışma geçmiştir. Ahmet Bey, ‘Tolgay’ı bu sene transfer etmemiz lazım’ dedi. Biz sadece kulübümüzün menfaatiyle ilgileniriz. Ahmet Bey de böyle bir yöneticimdir. Onunla çalıştığım için çok mutluyum” diye konuştu.

Havuz konusu

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın naklen yayın havuzu konusundaki açıklamalarını doğru bulmadığına değinen Orman, şunları kaydetti: “Bir kulüp başkanının kendi camiası dışında açıklama yapmasını doğru bulmuyorum. Herkes kendi camiası hakkında, kendi işleriyle alakalı açıklama yapmalı. Bunlar Türk futbolunu kavgaya götüren, yanlış şeyler. Biz hiçbir kulüple alakalalı açıklama yapmıyoruz. İslam’ın şartı beştir, altıncısı da haddini bilmektir. Bunu da hadsizlik olarak görüyorum. Sayın Aziz Yıldırım sevdiğimiz bir futbol adamı. Buradan kardeşi olarak söylüyorum, kendi camiasıyla ilgili açıklama yapsın.”

Yayınlanma Tarihi:18:29,