SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin Senegalli golcüsü Moussa Sow, ligde 2-1 kazandıkları Kardemir Karabükspor maçında özellikle ikinci golü bulana kadar takım halinde son derece disiplinli bir oyun ortaya koyduklarını söyledi.

Sow, maçın ardından yaptığı açıklamada, zor bir rakibe karşı pozisyon üretebildiklerini belirterek, “Golden sonra da çabamızı sürdürdük ama karşımızda düşmemek için her şeyini ortaya koyan bir Karabük takımı vardı. O nedenle pozisyon üretmek hiç de kolay olmadı. Bazen gol atamıyorsanız, pozisyonlar oluşturamıyorsanız, iyi bir savunma yaparak disiplininizi korumanız gerekir. Bizim de bu akşam yaptığımız buydu. Özellikle ikinci golü bulana kadar takım halinde son derece disiplinli bir oyun ortaya koyduk” diye konuştu.

“Daha sonrasında Emenike’nin golü geldi. Emenike’yi de tebrik etmek istiyorum. Onun için son derece güzel bir andı” diyen Sow, “Forvet oyuncuları için her zaman gol atmak güzeldir. Belki zorlu bir dönem geçirdi ama takım halinde biz hepimiz onun için çok mutluyuz” ifadelerini kullandı.

“Oynamayı çok istiyordum”

Milli takımdan döndüğü için yorgunluğunun olup olmadığı sorulması üzerine Sow, şöyle konuştu:

“Herkes bunu anlayabilir diye düşünüyorum. Tabii ki yorgundum. Bu son derece normal çünkü çok uzun bir yolculuktan sonra İstanbul’a geldim, takım arkadaşlarıma katıldım. Gerçekten benim için uzun bir yolculuk oldu ama takımıma katılmayı son derece fazla istiyordum. Buraya gelmeyi, burada takım arkadaşlarımla berber olmayı, fırsat bulursam oynamayı gerçekten çok istiyordum. Dönmüş olmaktan da mutluydum. Senegal Milli Takımı ile başarı elde etmeyi çok isterdim. Bundan dolayı da bir üzüntü yaşadım ama o artık geride kaldı. Bu hafta sonu iyi bir şekilde dinlenip hafta içi oynayacağımız kupa maçına ve hafta sonu oynayacağımız lig maçına en iyi şekilde hazır olmaya çalışacağım.”