SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İstanbul’da öyle bir maç oynan(ma)dı ki!

İstanbul U16 Ligi'nde Çeliktepe Ümitspor ile Mecidiyeköy Tayfunspor takımları arasında oynanan maçta önce bir futbolcunun ayağı kırıldı, arkasından bir başkasının dili boğazına kaçtı. Son olarak iki takımın oyuncuları arasında kavga çıktı ve maç yarıda kaldı.

Güncellenme: 21:46, 31/01/2015
İstanbul’da öyle bir maç oynan(ma)dı ki!

İstanbul U16 Ligi 10. Grup’ta bugün inanılması güç bir futbol maçı oynandı. Çeliktepe Ümitspor ile Mecidiyeköy Tayfunspor takımları arasında oynanan karşılaşma peş peşe büyük olaylara sahne oldu.

Önce Tayfunsporlu futbolcu bir kafa topu mücadelesi sonrası yere ters basında ayak bileğini kırdı. Acı içinde yerde kalan genç oyuncu saha içinde yapılan ilk müdahalesinin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı. Bu olayla ilgili olarak bazı haber sitelerinde, Yaşar Çilingir’in tam 30 dakika ambulans beklediği öne sürüldü. Ancak sağlık bakanlığı, ambulansın 13.06’daki çağrıdan 14 dakika sonra olay yerine ulaştığıni açıkladı.

27675486

kım arkadaşlarının ayağının kırılmasıyla şoke olan Tayfunsporlu futbolcular, 75. dakikada bir şok daha yaşadı. ‘yerelfutbol.com’da yer alan habere göre, aynı takımdan Serdar’ın dili boğazına kaçtı. İki takımın teknik heyetleri içeri kaçan dili beraber beraber çıkardılar. Bu olayda ise ambulans 7-8 dakika içinde hemen stada geldi.

11

Ayağı kırılan Yaşar Çilingir saha içinde ambulans beklerken, etrafındaki bazı kişiler telefonla fotoğraf çekti.

5 dakika sonra bazı taraftarların sahaya inmesi ve iki takım oyuncularının kavga etmesi sonucu müsabaka yarım kaldı.