SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın savunması hazır

Galatasaray, sözleşmesini feshettiği ve uzlaşmaya yanaşmayan eski teknik direktörü Cesare Prandelli ile CAS’ta karşı karşıya gelecek.

Güncellenme: 09:15, 31/01/2015
Galatasaray’ın savunması hazır

Anlaşmalı ayrılık teklifine, astronomik bir bedel talep ederek yanaşmayan Cesare Prandelli'ye karşı Galatasaray, savunma hazırladı. Kulüp, davalık olunması halinde İtalyanı Ali Sami Yen ruhuna ihanetle suçlayacak!

Köprüleri tamamen atan yönetim, kasıma kadarki alacaklarını ödediği İtalyan teknik adamın CAS'a başvurmasını beklemeye başladı. Sarı-kırmızılı yönetim, 2016 Mayısı'ına kadar kendisi ve yardımcılarının tüm maaş ve başarı bonuslarını da isteyen Prandelli'ye karşı savunmasını şimdiden hazırladı.

Galatasaray, Prandelli'yi “Hedefimiz Avrupa değil” dediği için gönderdiğini vurgulayacak. Yani yönetim Prandelli'yi bir nevi “Maksadımız Türk olmayan takımları yenmek” diyen kurucusu Ali Sami Yen'in ruhuna ihanetle suçlayacak.

Geçen aralıkta sözleşmesi fesdehilen Prandelli'ye Galatasaray, bu tarihten itibaren bir ödeme yapmadı. Yönetim, anlaşmazlığın uluslararası spor tahkim mahkemesi CAS'a taşınması halinde 3 ana başlık altında bir savunma hazırladı. İşte o savunmanın esasları:

HADDİ OLMAYAN DEMEÇLER VERDİ

Prandelli, Galatasaray'ın eski başkanı Ünal Aysal'ı hedef alarak “Eski başkan beni kandırdı” açıklaması yaptı. Gerçek dışı ve sözleşme maddeleri açık olmasına karşın ve de herhangi bir yazılı taahhüdün bulunmamasına rağmen Aysal'ı hedef aldı.

Prandelli'nin “Hedefimiz Avrupa değil, 4. yıldız” söylemi, Galatasaray'ın tarihi ile ters düşen bir söylemdir. Galatasaray'ın hedefi mücadele ettiği her kulvarda ne kadar kupa varsa almaktır. En çok gelir getiren ve prestijli olan yer de şampiyonlar ligi'dir. Avrupa'da Türkiye'yi en iyi şekilde temsil eden Galatasaray takımı, Prandelli'nin bu demeciyle kötü performans sergilemiştir.

Prandelli, ortaya koyduğu performansla G.Saray'da başarısız bir çizgi ortaya koymuştur… Aynı zamanda hukuk profesörü olan G.Saray İkinci Başkanı Hamdi Yasaman, gerek duyulması halinde CAS'ta yapacakları bu savunmayla Prandelli'nin kontratını feshetmelerinin haklı bulunacağına inandığını söyledi.

Yasaman, “Prandelli, CAS'a giderse, kazanırız diye düşünüyorum. Ümitliyim” dedi.

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:09:11,